AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Noapte Albă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:18

Intru cu viteză în bar după o zi de antrenament și îmi iau repede 3 beri pe care le dau gata imediat.
-Trebuie să mai apară și alții pe aici.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Stark-senpai

Mesaje Mesaje : 92

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:22

Obișnuiam să pierd timpul peste tot și oricând. Nu prea realizam de ce, dar o făceam. Noaptea tocmai începuse, iar eu eram fix în fața unui bar. Am intrat fără să ezit și am mers direct către bar. Mai era un tip dubios, ce părea că exagerează cu băutul, ceea ce nu îmi făcea prea mult pe plac. Am comandat un scotch după care m-am holbat la tipul ce părea că bea mult prea mult.

- Hei, nu crezi că exagerezi puțin? îl întreb pe acesta întorcându-mi scaunul către el.
Sus In jos
Yasuo

Mesaje Mesaje : 17
Localizare Localizare : Calarasi

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:28

Stau in fata barului din Corora. Privesc stelele de pe cer si parca il vad pe fratele meu, ucigasul stapanului meu. Nu il pot numi frate, dar prea multa amagire strica. Intru in bar cu gandul de a-mi ineca amarul in bautura. Ii observ pe cei doi tipi care pareau sa poarte un dialog. Il recunosc pe Jey care parea sa fie putin cam luat. Asta aveam de gand sa fac si eu asa ca ma asez pe un scaun din fata barmanului si comand 5 shooturi de tequilla. Zambesc arogant.
Sus In jos
Jaden

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:33

-Neah, asta a fost doar de sete. Yasuo, fratele meu! fac cinste cu o bere.
Mai comand doua beri și momentan aștept să văd reacția celuilalt tip care venise, uneori nu vreau să fiu considerat alcoolic dar uneori chiar nu mă pot abține. Asta e, am 18 ani și îmi place viața.
-Jaden Seju.

Sus In jos
Stark-senpai

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:46

- Țss, nu cred că este bine pentru tine... Sau pentru cei din jur, spun cu o voce joasă, încercând să nu mă fac auzit. Încântat de cunoștință, eu sunt Ryuji.

Ridic paharul și sorb o gură de scotch. Văzându-l pe fratele lui Jaden, mi-am întors scaunul în poziția inițială, lăsându-i să discute. Nu eram obișnuit să mă bag peste discuțiile oamenilor. Pur și simplu, nu eram satisfăcut să întrerup o discuție. Mai ales dacă era între două persoane pe care de abia le-am cunoscut. Din buzunarul jachetei am scos pachetul de țigări pe care-l mai aveam. Din obișnuință, am ridicat pachetul la nivelul gurii și am scos una din țigări, ținând-o între buze. Se părea că nu am o brichetă, așa că m-am întors din nou către aceștia.

- Nu aș vrea să deranjez reuniunea sau altceva, dar aveți cumva o brichetă? îi întreb cu țigara în colțul gurii, încercând să nu mă fac de râs.
Sus In jos
Yasuo

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Sam Mai 10 2014, 23:55

Jey vrea sa-mi faca cinste cu o bere si eu vreau sa ma imbat. Mi se pare convenabil. Accept oferta lui fara sa spun nimic. Dau pe gat doua shooturi de tequilla. Celalalt tip se intoarce catre noi si ne intreaba daca avem o bricheta. De ce fumeaza oamenii? Ii iau tigarea din gura si o frec cu viteza de lama ascutita a sabiei mele. Viteza la care a fost supusa o incalzeste si prin urmare tigarea se aprinde.
-Placerea ta!
Imi iau inca 2 shooturi de tequilla si le dau pe gat.
Sus In jos
Jaden

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Dum Mai 11 2014, 00:03

Încă puțin și râdeam de modul în care s-a aprins țigara, în fine, până la urmă o iau mai încet cu berile și uneori mai luam și un suc sau o limonadă.
-Se pare că așa chiar nu amețesc. Cel mai bine pentru mine.
Mă uitam spre Yasuo și speram să nu fie încă pe jos, deși slabe șanse, ar fi fost ciudat încă să mai fie treaz, nu de alta, nu îl văd ca genul de persoană care să bea și ceva ce nu e alcool.
-Asta chiar e ciudat, Yasuo? ești încă în viață? treaz, bine mersi?
Îi lovesc dopul berii lui cu fundul berii mele ca să explodeze spuma.

Sus In jos
Stark-senpai

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Dum Mai 11 2014, 00:09

Eram puțin uimit de cum aprinsese țigara. Nu mă așteptam să scoată o sabie și să fie atât de ascuțită încât să poată aprinde ceva numai prin frecare. Fără să ezit, am luat țigara și am dat din cap în semn de mulțumire.
- Numele meu este Ryuji, mulțumesc pentru „brichetă”.
Jaden părea deja distrus de la câteva beri. Nu obișnuiam să beau în exces, așa că din nou, m-am îndepărtat puțin de acesta. Ceea ce mă făcea foarte curios erau abilitățile lor. Nu mai întâlnisem alte persoane ce posedau abilități, așa că preferam să stau în spate și să analizez. Până la final, m-am făcut nevăzut și am părăsit barul în liniște.

Ultima editare efectuata de catre Stark in Dum Iun 22 2014, 22:23, editata de 1 ori
Sus In jos
Yasuo

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Dum Mai 11 2014, 08:51

Fiind un adult, am experienta in baut, asa ca nu o sa reusesc sa ma imbat cu niste pahare de alcool, dar a meritat sa incerc. Scot un bol cu apa pe care il port mereu la mine. Torn pe gat apa si simt cum setea mi se stinge. Ma uit spre Jey care parca incepe a se trezi. Orele trec si soarele rasare.
-Ce zi frumoasa! E ziua mea.
Sus In jos
Invader Lamu

Mesaje Mesaje : 42

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   Joi Iun 05 2014, 20:24

Desi aveam doar 16 ani incerc sa fentez in legatura cu varsta mea. Intru in bar comandand o bere.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Noapte Albă   

Sus In jos

Noapte Albă
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Barul-
Mergi direct la: