AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mortum

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1898
Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:39

-Măcar am scăpat de el... șoptesc eu
Admiram orașul grețos plin de îndrăgostiți care îmi făceau mai multă greață

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Nameless

Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 487
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:43

- Multumesc, tinere domn. Foartea frumos din partea ta.
Fata apuca cu doua degete floarea gingasa, si isi apropia narile de aceasta.
Nu are niciun miros gandi fata, dar:
- Mirosul darului tau imi imbie narile. Da-mi voie.
Fata se apropie de fruntea acoperita de masca a baiatului. Ii da o sarutare apoi dispare in lift, ca o doamna ce nu este. Extraterestrii i-au spalat creierul mai mult ca sigur.

I've played such a foolish game
Feeling you were everything to me and more
I don't mean to point the blame
But, baby, you have hurt me to my very core.
Sus In jos
Loveless

Mesaje Mesaje : 467

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:48

Clear ramane pe loc, incercand sa proceseze ce s-a intamplat. Masca acoperea o expresie inhibata si rusinata.
-Master~?! Masteeeeeeeeeeeer~? Unde ai disparuuuuuuuuuuuuuuut~? Nu ma lasa singuuuuuur! strig Clear, incepand sa alerge disperat in jur, cautandu-si noul "prieten" care plecase. La un moment dat, incepe sa planga din nou, tarandu-si picioarele spre balustrada pentru a-si aminti nostalgic de cum a intalnit acea persoana intunecata, dar draguta.
-Masteeeeeeeeeeeer~ *sniff sniff* striga acesta ca un copil pierdut.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:52

-Cristoase...
Am făcut o altă funie din sînge și l-am tras spre mine.
-Dacă ești cuminte, primești un os

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:01

Clear il prinde de la spate printr-o imbratisare.
-Imi-Imi pare r-rau~ suspina acesta.
Se oprete brusc,la o distanta de cativa centimetri de acesta, analizandu-l. Si face o revelatie...
-Sunt mai inalt! Heh~ spune pe acelasi ton copilaresc, ingropandu-si mainile cu manusi albe in buzunarul larg.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:02

- T^T De ce eu ?
E prima dată când eu voiam să fiu cel care moare. Tipul ăsta numai normal nu-i

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:05

-De ce tu ce~? spune Clear, lipindu-si masca de fruntea si varful nasului lui Akise, fara sa cunoasca ce inseamna "spatiu personal". Prin sticla mastii sclipea o privire de un rosu aprins, asemenea sangelui.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:07

Mă dau la vreo 2 metri mai în colo. Băieții se uitau cu dezgust la noi, iar fetele... aplaudau...
-Te rog, spune-mi că doar îți bați joc de mine

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:10

Clear isi apleaca capul intr-un mod inocent, nestriutor.
-Niciodata! Esti singura persoana care a fost draguta cu mine, nu as putea- se opreste Clear brusc, observand privirile ciudate celor din jur. In urmatorul moment, ii prinde mana lui akise cu menca lunga a paltonului lui alb si fuge brusc de privirele insistente ale oamenilor.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:11

Gând: Astăzi mă sinucid.
-Îmi poți da drumul te rog ? zic eu poker face

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 00:15

Clear isi da seama de ce facea si ii da drumul, indepartandu-se.
-Imi pare rau...Imi pare atat de rau...Din cauza mea, te-au privit si pe tine asa cum ma privesc mereu. Eu...doar...nu mai suport acele priviri pline de dezgust, care doar judeca. De ce...? De ce sunt mereu diferit? spune Clear pe un ton schimbat, matur, dar resemnat, stand cu spatele si afundandu-si privirea in pamant.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 09:00

Gând: Tot nu și-a dat seama ? Cam scurt la minte
-Degeaba îmi explici mie. Sunt un asasin. Eu nu am nici familie, nici prieteni, nici sentimente, și mai ales, nu am dragoste. Trăiesc din ură și tristețe. Nu am nevoie de altcea. Crede-mă.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:04

Clear se intoarce avand lacrimi in ochi, desi nu se putea observa asta.
"Cum este posibil ca o persoana atat de buna si de calda sa aiba un trecut atat de ingrozitor...?"
Clear izbucneste in lacrimi si se agata de Akise, scapandu-si pentru prima data umbrela in urma.
-Master~! O persoana ca tine merita toate caldura si iubirea din lume!

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:10

*poker face*
Gând: Ce i-am zis și ce-a făcut...
-Urăsc dragostea și căldura. Îmi place singurătatea și frigul. Acum dă-mi drumul.
Gând: Ăsta are minte de copil. Trebuie să mă comport ca atare
-Dacă îmi dai drumul, îți mai fac o floare din sânge

Sus In jos
Nameless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:14

Adele nu urcase decat doua etaje cu liftul. Se plimba lent pe langa bara de sprijin de la marginea podelei. Isi plimba, la fel de maiestos si manierat, degetele mainii stangi pe fierul rece care ii lasa o senzatie fantomatica pe sira spinarii. Fara sa vrea, a auzit conversatia celor doi. S-a sprijinit cu coatele de balustrada, indoindu-si intr-un unghi de 45 de grade spatele. Privea acei brabati cum ii priveau si ei pe Kaguya si tanarul domn. Ii analiza in liniste.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:19

Clear isi sterge lentilele de la masca de gaz, fara s aisi dea seama ca nu ajungea sa isi stearga lacrimile. Suspina incet, intr-un mod copilatos.
-Master a facut destule pentru mine *sniff sniff*
Clear proceseaza lent ultimele cuvinte ale "Master-ului lui"...Isi ridica privirea (de fapt o apleaca cu 20 de cm in jos ca sa o intalneasca pe cea a lui Akise), iar atmosfera din jurul lui se schimba radical, devenind rece si depresiva...
-C-Clear...Clear l-a deranjat pe Master in tot acest timp...? spune pe un ton incet si ingrijorat, serios.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:21

Gând: Da, l-a deranjat, l-a enervat, l-a scos din sărite, l-a dus cu gândul la sinucidere CURATĂ.
-Nu Clear, nu m-ai deranjat... zic eu cu o figură inexpresivă

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:35

Clear ramane tacut, resemnat.
-Uh...Master este o persoana atat de draguta, spune Clear schitand un zambet bland. Multumesc mult pentru tot, continua acesta avand privirea in pamant si strangand floarea primita cu ambele maini.
"Master este o persoana prea draguta cu mine...Cred ca prefera sa fie singur."
Clear se indeparteaza sub un apus dramatic, cand isi aminteste de umbrela lui pretioasa. Nu era niciunde in peisaj.
Undeva de departe, Clear striga dramatic, ca intr-o telenovela siropoasa, cazand in genunchi, cu privirea spre cer.
-Umbrelaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Nu ma parasi si tuuuu~! apoi urmeaza un plans dramatic, rostogoliri pe asfalt si alte suspine. Toata lumea se holba la el.

Spoiler:

Sus In jos
Nameless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:44

Adele a analizat totul de la bun inceput. Inainte sa se rezeme de balustrada, a observat un obiect zburator care aluneca prin vazduh de la ultimul etaj spre parter: o umbrela. Din cauza unei mici rafale de vant, aceasta a aterizat langa fata. Ea a luat-o usor, a inchis-o si a sprijinit-o langa ea, asteptand ca cineva sa vina si sa i-o ceara. Indata ce a auzit tanarul domn suspinand dupa umbrela lui, a luat obiectul albicios si a coborat cu liftul spre Kaguya. I-a inmanat umbrela si i-a soptit dulce:
- Comporta-te frumos ca bietul baiat, vrea doar atentie.

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:47

-Cam prea multă . zic eu dezgustat
Merg către el și îi dau umbrela. Atunci un grup de maimuțoi ne-au făcut pe amândoi ”gay”
-Clear, stai aici.
Cei 3 maimuțoi s-au retras pe o străduță întunecată. Tot ce-au mai rămas din ei au fost amintiri și urlete de disperare

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:49

Clear, isi recupereaza umbrela si o imbratiseaza. Cand vede ca Master se indeparteaza, isi ia umbrela si il urmeaza ca o prezenta fantomatica. Intra pe straduta intunecata cand aude niste strigate, privind totul de la distanta. Expresia lui Clear nu se putea vedea, sub intunericul mastii.

Spoiler:

Sus In jos
Nameless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:54

Pasind incet pe pantofii ei cu toc, Adele se apropie de tanarul domn. Ajunsa in spatele lui, ii acopera gaurile de sticla din masca, care erau speciale pentru ochi, si il trage de acolo inapoi spre turn, in locul unde Kaguya l-a lasat mai inainte.

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 13:56

Am observat ca Clear a venit, chiar dacă nu i-am dat voie.
Gând: Grozav, acum l-am lăsat marcat pe viață
Ma îndrept nervos spre el și il iau de haină
-Ți-am zis să nu vi. Asta înseamnă 4 ani de psiholog

Sus In jos
Nameless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 14:07

Adele se baga intre cei doi, impingandu-l usor pe tanarul domn, sau Clear, cum l-a numit Kaguya, mai in spate. Se ridica putin pe varfuri, cu toate ca avea tocuri, pentru a fi cu 2 cm. mai inalta decut Kaguya. Il apuca de barbie, dandu-i putin capul pe spate, si il priveste in ochi.
- E vina lui ca te adora? Este o persoana speciala si tu il bruschezi pentru ca te admira pentru ceea ce nu esti? Nici nu meriti sa pui mana pe el.
Ii da drumul si se lasa la inaltimea normala.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Sam Dec 28 2013, 14:20

Clear pastrase linistea, stand nemiscat pana in acel moment. S-ar fi crezut ca este marcat, dar pentru el nimic nu se schimbase.
-Sunt doar o povara pentru Master. A fost insultat din cauza mea si tot m-a aparat. Master este o persoana prea buna~ revine Clear la aceeasi intonatie copilaroasa, apoi se ridica in varfuri, avand sentimentul ca este doar un copil intre cei doi, desi ii intrecea cu mult in inaltime, si isi lasa mainile greoaie dupa gatul lor, tragandu-i mai aproape protector si schitand un zambet inocent, larg.
-Nu va faceti griji, Clear va face curat aici~ spune cu acelasi zambet.

Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   

Sus In jos

Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Paris (Franța)-
Mergi direct la: