AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mortum

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1898
Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 19:58

Nu știu cum și de ce, am ajuns in Paris. Peste tot am văzut doar oameni care să pupau cu limba-n bot, se alintau, se atingeau... imagine grețoasă. Dar e ceva anormal pentru mine, sunt un tip sadic și psihopat. Am urcat în Turnul Effele ca să văd priveliștea grețoasă a orașului.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Loveless

Mesaje Mesaje : 467

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 21:50

Pe balustrada in fata careia se deschidea o inaltime semnificativa (si un peisaj gretos) se afla un sinucigas cu o masca de gaz si o umbrela.
-Hehe~ Intotdeauna am vrut sa plutesc cu o umbrela~ se aude o voce copilaroasa de sub masca de gaz. Individul face un pas in fata, ramanand cu un picior in aer.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:02

Mă întorc și observ un nebun care voia să se sinucidă.
-Așa, hrănește-mi setea de moarte... șoptesc eu

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:08

Isi readuce piciorul pe balustrada, priveste in spate: in sfarsit un alt psihopat. Clear schiteaza un zambet ce pare inocent, dar care nu se poate vedea din cauza mastii. In urmatorul moment, se lasa in fata, intr-o pozitie dreapta, pana se aude o bubuitura si siluate lui dispare din peisaj.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:12

Perfect. Ciudatul a disparut. M-am pus jos pe o bancă și mi-am musșcat buza... trăiască sângele. Mi-am făcut un ”trandafir sângeriu” *trăiască jocul de cuvinte*.
-Ăsta ar trebui să semnifice moartea. Dar mulți îl văd ca pe un semn bun.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:21

Clear se prinse cu picioarele peste balustrada, inclestate, sustinand tot corpul. Astfel, s-a lovit cu masca de zid si a provocat un zgomot (si o lovitura puternica).
Atarna cu umbrela in jos, fiindu-i teama sa o scape. Acesta isi intinde mainile peste a apuca bara cu mana dreapta si umbrela din mana stanga, apoi se ridica, sarind peste balustrada.
-Aww~ Asta a durat~
Spoiler:

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:24

Eram concentrat pe trandafirul meu sângeriu. Era atât de frumos și atât de... ah. Sângele meu e magnific. Îmi întorc privirea spre idiotul cu păr alb și cu o figură inexpresivă, zic:
-Ce.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:27

Clear il priveste atent pentru mult timp, fara sa spuna nimic.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:29

Observ că ciudatul se uita la mine ca boul la poarta 9.
-Ce e.
Mă ridic de jos șirefac trandafirul in sânge (care era în palma mea). Mi-amd at capul în sus și am înghițit substanța roșie dintr-o înghițitură
Gând: Revigorant.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:33

Clear se apropie, cu pasi mici, ezitand si se apleaca putin in fata, avand mainile la spate intr-un gest nobil.
-Imi poti face si mie o floare la fel~? il intreaba pe un ton al unui copil inocent.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:36

Gând: Cristos.
-Dacă iți fac una, mă lași în pace ? zic eu încercând să ma abțin să nu scot o prostie pe gură

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:49

Urmeaza cateva clipe lungi de linsite. Clear procesa replica, incerca sa o inteleaga. La un moment dat, incet sa se auda niste suspine sub masca, acestea devin mai zgomotoase, mai zgomotoase...pana cand Clear incepe sa se inece in propriile lacrimi din masca si sa cada in genunchi intr-un mod dramatic.
Toata lumea se holba la cei doi.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:51

Gând: Ăsta-i schizofrenic ?!
-Se holbeaza lumea la noi... șoptesc eu.
Mă aplec către bolnavul  intal și îl întreb:
-Ce ai mă ?

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:56

-Clear intotdeauna ii face pe ceilalti sa se simta rau~ Ughhhh~ Existenta mea este mizerabila~! striga acesta printre lacrimi.
Se ridica brusc in picioare, priveste dramatic spre apus si se apropie cu demnitate spre balustrada.
-Atunci stiu ce am de facut. Boi termina asta cu demnitate!

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 22:58

Gând: Cel puțin n-o face în public, vina va cădea pe mine
Am făcut o sfoară din sănge și l-am prins pe idiot. Dintr-o mișcare l-a  tras pe lângă balustradă și l-am târât pe jos spre lift

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:02

Clear continua sa suspine fara sa se mai agite, reflectand asupra existentei lui.
-Si-Si f-floarea meaaa? a inceput din nou sa planga.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:06

Eram deja în lift
-Cristoase
Mi-am mușcat iarăși buza, făcându-i floarea aia tâmpită
-Ține.
Gând: Ăsta numa normal nu-i

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:09

Clear apuca floarea cu amandoua mainile, schimbandu-se radical. Acum emana doar fericire, curcubee si pufosenii din toate circuitele lui.
-Om-intunecat, multumesc! Sa stii ca esti mult mai dragut decat cred oamenii! spune acesta prinzandu-l de jos de genunchi intr-o imbratisare stransa.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:11

Îmi venea să-i trag o talpă după cap. auz la el, drăguț.
Odată ieșiți din lift, încă îl trăgeam dupa mine (sfoara era legată de el)
-Șezi.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:18

Clear se ridica brusc- ca toate miscarile si actiunile lui. Tine strans acea floare cu ambele maini, fiindu-i teama ca ceva atat de frumos si de sensibil s-ar putea destrama atat de usor sub neindemanarea lui.---Ai fost atat de dragut cu mine...Exista ceva oricat de mic ce as putea face pentru tine...? Existenta mea ar fi completa astfel...

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:21

Gând: Da, aruncă-te în fața primei mașini care trece pe aici
Îmi închid ochii și oftez
-Nu.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:25

-Existenta mea neinsemnificativa iti este indatorata pana la momentul ultimei mele suflari *sniff sniff*
Clear pastreaza cateva momente linistea. Proceseaza...
-Esti cumva vampir?! Uh...atunci...Nu m-ar deranja sa imi bei sangele daca asta te ajuta...spune Clear pe un ton stins, timid, mutandu-si privirea rusinata in alta parte.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:27

Gând: Doamne, ia-ma, că-l iau eu în sabie
-Nu sunt un vampir . zic eu inexpresiv

Sus In jos
Nameless

Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 487
Localizare Localizare : În ochii prietenilor.

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:31

Extraterestrii iar au dus-o pe Adele intr-un taram necunoscut fetei. A aflat de la oamenii cu un accent ciudat ca aici este orasul iubirii iar acel turn inalt este simbolul Parisului. Fata, imbracata ca o doamna: o rochie rosie si ochelari de soare, se pregatea sa urce cu liftul... Doar ca au venit doi ciudati gay si au stricat seara ei speciala.

I've played such a foolish game
Feeling you were everything to me and more
I don't mean to point the blame
But, baby, you have hurt me to my very core.
Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   Vin Dec 27 2013, 23:37

Astazi, o persoana a fost draguta cu Clear. Era randul lui sa faca lumea mai buna~
Acesta isi puna o mana la spate, printr-un gest nobil, stand drept si pasind la un interval de timp neschimbat. Cand se afla in fata noului venit, se apleaca usor, intinzandu-i floare tinuta intr-un mod grijuliu cu mana libera.
-Buna ziua, ojou-sama~ spune pe un ton copilaresc si cald, care ii tradeaza atitudinea.

Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)   

Sus In jos

Dragostea mă urăște, iar eu urăsc dragostea (Privat)
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Paris (Franța)-
Mergi direct la: