AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Kuren (Antrenament)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Kuren (Antrenament)   Lun Sept 16 2013, 11:58

Fiind într-o pădure mare,m-am rătăcit,din nou.Eram singur printre copacii și animalele din jur,iar asta mă încânta.Că tot eram aici,puteam să fac un antrenament nu?Mă duc într-un loc mai retras al pădurii,unde erau destui copaci.Apoi mă așez în mijlocul unui cerc format de copaci și rămân în poziție ofensivă.Mă gândisem la o tehnică de apropiere,astfel să fiu avantajat într-o luptă cu un utilizator de arme.Încep să mă concentrez pe sabie și adun energie.Apoi sabia capătă o energie de culoare neagră ce o acoperă în întregime.Mă îndrept către un copac și îmi pun sabia într-o poziție de tăiere.La contact,reușesc să taie jumătate din grosimea lui,iar acesta cade pe motivul că nu avea rădăcini rezistente.Caut un copac mai bătrân cu rădăcini rezistente pe care să mă pot antrena.Găsesc unul pe la câțiva metri distanță de cel pe care l-am tăiat.Repet procesul tehnicii,apoi mă îndrept cu pași rapizi și apăsați spre copac.Îi provoc decât câteva zgârieturi,semn că tehnica nu era completă.Stau pe gânduri la cum aș putea să o fac mai puternică.Nu aveam destulă energie sau tehnica mai avea nevoie de o bază pentru a putea fi completă?Această întrebare mi-am pus-o de vreo 10 ori până mi-am dat seama ce m-ar putea ajuta.Din moment ce eram un Garganda,puteam folosi forța înnăscută pentru a adăuga putere la tăiere.Repet din nou procesul,apoi aplic teoria mea cu speranța că va merge.Aveam dreptate,cu ajutorul puterii de Garganda,sabia a prin o forță de tăiere net superioară celei de început.Era ca și cum copacul a fost lovit de 250 de Kg.Mulțumit de rezultat,plec din acel loc și umblu prin pădure cu speranța vagă că voi găsi ieșirea din pădurea asta.

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Kuren (Antrenament)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Pădurea-
Mergi direct la: