AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Payback(Antrenament)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Payback(Antrenament)   Sam Sept 14 2013, 19:16

Cu proasta mea orientare,ajung într-un loc sinistru,plin de pietre funerare ce te duceau cu gândul că vei avea și tu una deasupra ta.Da,eram în cimitir.Un loc simplu,gol și special pentru un singuratic ca mine.Pământul era mai uscat față de alte locuri întâlnite de mine până acum.Totul era într-o armonie perfectă.Nu exista gălăgie,zgomote asurzitoare sau alte lucruri ce le urăsc.Deodată simt cum energia sabiei pulsează,semn că demonul meu ar avea ceva de spus.Știi cât de mult îmi plac cimitirele?Îl întreb curios de răspunsul lui.Păi la fel de mult ca să ucid pe cineva.Zâmbesc la răspunsul oferit de el și mă întorc admirănd priveliștea oferită.Pentru mine e ca un tablou al profunzimii interioare și al sentimentelor ascunse ca frica și ura.Totul ducea la un singur cuvânt,moartea.Acel cuvânt ce îți dă fiori cu fiecare rostire al lui.Când te gândești că oricând poți muri și că nu poți lăsa nimic bun în urmă îmi dă o senzație de confuzie și de teamă.Din moment ce eram aici,împreună cu sufletele neînsuflețite acoperite de pământ,mă gândesc să încep un antrenament.Pare o idee rea,din moment ce eu urăsc să distrug bunurile oamenilor,mai ales ale morților care au trăit o viață grea și și-au găsit liniștea eternă.Ajung într-o zonă mai mare,goală,care urma să devină următorul spațiu pentru gropi.Eram destul de bine poziționat,și mă gândeam la o tehnică de antrenament.Găsesc una după un șir de idei lungi și complicate pentru un creier ca al meu.Aveam deja un nume pentru tehnică,Payback.Acum urma să-mi pun în aplicare ideea.Încep să mă concentrez și adun o parte mică de energie în sabie.Sabia începe să fie acoperită de un strat de energie de culoare neagră care pulsa destul de puternic.Apoi urmează partea a II-a din tehnică,lansarea energiei sub formă de lamă.Mă concentrez și lovesc în gol.Se formează o lamă de energie destul de mare,ce distruge din păcate câteva pietre funerare.Mai încerc din nou,iar lama prinde o viteză măricică,distrugând de data asta zidul de protecție al cimitirului,lăsând o urmă zdravănă de tăietură.Mai rămân acolo pentru că simțeam că tehnica nu era gata,parcă îi mai trebuie ceva.Am stat să mă gândesc ce i-ar lipsi unei tehnici distructive ca aceasta,viteza.Viteza de lansare era o problemă foarte gravă așa că m-am apucat să o remediez.Încep tehnica,iar în punctul de lansare lovesc în gol foarte repede,însă numai jumătate din lamă se duce spre țintă.Simțeam că mă îndepărtez de rezultat.Mă uit la un copac fără frunze și prind curaj din nou.Eram un ciudat,însă un ciudat puternic și asta mă făcea așa de misterios.Revin din nou la tehnică,iar de data asta eram martor la o nouă minune,viteza de lansare era exact la așteptările mele.Mândru,rămân câteva minute pentru a savura momentul de victorie și pentru a savura un baton de ciocolată.Bine dispus,plec de acolo conștient de faptul că am distrus pietre funerare și voi fi nevoit să le plătesc.Mă opresc un pic și las un mesaj groparului ”Îmi pare rău”.Apoi o iau la sănătoasa cu o nouă tehnică.

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Payback(Antrenament)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: