AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Antrenament,stilul cu 3 sabii

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Antrenament,stilul cu 3 sabii   Mar Sept 03 2013, 11:36

Ajung din nou in sala de antrenament cu un scop,sa controlez o tehnica cu toate cele 3 sabii.Imi iau cateva manechine si le pun intr-o forma ciudata,gen pasare.Apoi ma distantez la o distanta de aproximativ 10 metri.Imi scot cele 3 sabii din teaca,una in mana dreapta,una in mana stanga si una in gura.Ma pun intr-o pozitie gen a unui taur gata sa impunga pe cineva,si incep sa adun energie in cele 3 sabii.Mi-am dat seama repede cum pot aduna energie in 3 sabii,datorita antrenamentelor anterioare care mi-au oferit sansa de a invata sa acumulez energie.Odata cu energia adunata,trebuia doar sa mai gasesc o forma de atac.Imi duc un picior in spate si incep sa alerg catre tinta.Viteza se combina usor cu energia sabiilor,oferindu-le un plus de impact.M-am apropiat de manechin,insa chiar in momentul atacului,energia a disparut intr-un mod misterios.Am inceput sa ma gandesc la solutii si la cum a putut sa dispara energia asa usor.Ma pun in aceeasi pozitie si la aceeasi distanta la fel ca data trecuta.Adun din nou energie,in acelasi fel.Apoi ma duc,iar de data asta maresc viteza de alergare.Problema poate era faptul ca energia putea disparea daca nu-si atingea tinta.Asa ca daca viteza e mai mare,as avea 2 avantaje de pe urma acesteia.Primul ar fi ca impactul s-ar dubla sau chiar tripla fata de impactul celorlalte tehnici.Al doilea ar fi ca energia n-ar mai disparea deoarece la o viteza mare,energia sigur isi atinge tinta.Ajung aproape de tinta iar culoarea energiei devine mov.Un mov intunecat care este un fel de energie.Ajung la tinta,iar in momentul dinaintea taierii,manechinul era deja praf.Apoi am lovit cu sabia,producandu-se o bubuitura puternica.Mi-am dat seama de un lucru.Viteza creeaza o iluzie cum ca doua sabii vin una dupa alta.Dar daca era stilul cu trei sabii,atunci e normal ca iluzia sa fie una tripla nu?Am inceput ca datile trecute si am ajuns din nou fata in fata cu manechinul.Imi pun sabiile in pozitie de atac si infig din 3 directii sabiile in manechin.S-a format un crater de al acel atac.Deci un lucru era sigur,avea un impact destul de maricel.In sfarsit terminasem tehnica insa nu aveam un nume.Minute dupa minute m-am gandit la un nume pana gasisem unul bun.Ideea era una buna si mi-a placut.Am numit tehnica Stilul cu trei sabii:Taietura directionala a sabiilor mov.Apoi am plecat cu un zambet pe buze spre noi locatii.

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Antrenament,stilul cu 3 sabii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: