AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.   Joi Aug 29 2013, 21:26

Trec prin cimitir doar pentru a scurta drumul, dar la un moment dat ma opresc in centrul acestuia. Ma duc spre un anumit mormant fara sa realizez ce fac. Ajuns in fata mormantului apare un spirit ce se uita direct in ochii mei si parca ma trimite in alta dimensiune. Apar intr-un loc unde se gaseste o cascada. Totul arata perfect, exact asa cum imi place mie. Se pare ca si aici e noapte ceea ce ma face sa imi placa si mai mult. Ma uit direct spre stele si apoi privesc putin in jur. Deodata observ niste persoane si ma duc spre ele. Ma duc din ce in ce mai aproape de zona in care stau acei tipi. Ma uit atent la persoanele acelea si printre ele ma observ pe mine. Gand: " Ce naiba? Eu sunt aici? Cum de sunt acolo? Nu se poate. Cine e ala? Nu pot fi eu? Cine sunt ei? Nu pot sa cred, seman cu ei. Ceva e in neregula? Cum de am ajuns eu aici? Ce sunt bestiile alea 2 din jurul lor? Trebuie neaparat sa aflu asta. Chiar daca voi muri." Ma indrept direct spre ei fara sa imi pierd calmul. Ajuns langa acestia incep sa ma simt ciudat. Cel mai mare dintre acestia ma priveste direct in ochii si imi spune: " Deci tu esti Zeviron cel adevarat. Cel care a inceput sa ne tradeze. Noi nu suntem altii decat fratii tai, iar acesta esti tu fara schimbare. A, da si el e tatal tau cel biologic. Explozia ta de energie si prostia surorii si a mamei ne-au adus in situatia asta. O sa mori aici si acum. Oricum nu ai mai rezista mult pentru ca boala te-ar ucide in cateva saptamani, dar suntem aici pentru a-ti face praf spiritul si pentru a agrava atat de mult boala incat sa te ucida." Bestiile din spate stau nemiscate de parca ar fi impietrite. Tipii se indreapta spre mine. Acestia sunt in numar de 4, deci sansele mele sunt aproape 0 mai ales pentru ca unul dintre ei sunt chiar eu si par mult mai puternic. In jurul meu apare energie verde pentru a fi sigur ca ma pot apara de ce urmeaza. In spatele meu apare un tip si ma arunca in aer, apoi toti incep parca sa se joace cu corpul meu lovindu-ma si parca aruncandu-ma de la unul la altul. Gand:" Nu am nici macar o sansa sa scap de tipii astia, mai ales daca lupta toti 4 deodata. Nu ma pot pune cu asa ceva. E prea mult pentru mine. Ar fi prea mult pentru oricine. Trebuie sa fac cumva sa ii despart si cred ca am o idee." La momentul potrivit folosesc shunpo si reusesc sa ies din cercul pe care il formasera cei 4. Stau in picioare si sangerez destul de mult. Imi ridic privirea catre ei si le spun calm si zambind putin:
- Sunteti atat de slabi incat trebuie sa luptati toti contra mine? Pentru mine nu sunteti altceva decat o rusine. Voi spuneti ca as fi fost mai bun daca eram de partea voastra? De ce nu ma lasati sa lupt contra mine. Nu cred ca cer prea mult. Sau poate doar va e frica de faptul ca as putea castiga. Sunteti atat de slabi incat va e teama ca puteti pierde. Asta nu mi se pare in regula.
T:- Noua sa ne e frica de tine? Esti un nimic nici macar nu meriti sa te privim. Esti o rusine pentru noi. Oricum, fie poti lupta numai cu un tine de 100 de ori mai bun. Sa te vedem cum poti castiga. Nu ai nici o sansa.
In zona pamantului vine numai acel eu pe care nu il cunosc. Sta destul de departe de mine. In timpul in care am fost trimis de la unul la altul am lasat pe jos foarte multe seminte. Asta mi-a facut energia sa se duca in jos. In corpul meu am plantat mai multe seminte. Eul celalalt incepe sa treaca la atac si se vede ca viteza lui e de 10 ori mai mare, puterea lui de cel putin 5 ori mai mare si rezistenta lui nu mai zic. Tipul ma ataca continuu fara sa ma pot ferii. Cu toate astea stiu ca il pot invinge pentru ca se vede ca nu are pic de strategie. Corpul meu devine si mai slabit. Eu reusesc sa ma mai feresc de unele atacuri folosindu-ma de kunaiuri, dar viteza lui e prea mare pentru a ma putea feri de toate. Incepe sa folosesca energie incredibila si abia ma pot apara folosind plantele. Sunt ranit din ce in ce mai mult, dar nu ma dau batut. Totul e aproape de sfarsit, numai ca trebuie sa ii fac o singura taietura. Tipul incearca sa ma loveasca cu o sfera de o energie incredibila. Il las intentionat sa ma atace din plin si in ultimul moment folosesc un kunai cu o planta astfel incat sa ii fa o rana. Ce e drept, rana e foarte mica, dar asta e tot ce imi trebuie. Sunt aruncat pe pamant si ranit extrem de grav. Cu toate astea incerc sa ma ridic, dar tipul vine exact langa mine si incepe sa rada, apoi se pregateste sa ma faca praf cu un singur atac ce m-ar dezintegra. Ma priveste dezgustat si deodata de sub el, din spatele lui si din celelalte parti ies plante Ojigi puse de mine cu mai mult timp in urma. Inepe sa se sperie pentru ca nu mai stie ce sa faca. Plantele il imobilizeaza si din corpul meu iese Bloodsucking plant. Il prinde pe tip si intr-o secunda il ucide, dar si eu cad lesinat la pamant. Cei 3 tipi ramasi vin langa mine. Din cauza bolii sunt aproape ucis si acestia imi scot inima din piept. Cand vor sa ma dezintegreze, cele 2 bestii ies incep sa se miste si ii ataca pe tipi, protejand ce a mai ramas din corp.
B:- Nu-mi vine sa cred. Nu am putut sa ne eliberam la timp. Acum el a fost ucis. E numai vina noastra. Macar sa ii ramana asta din corp.
In realitate corpul meu se afla in cimitir si boala si-a facut efectul. Inima mea a fost facuta praf ramanand doar o gaura in corpul meu prin care poti vedea dintr-o parte in alta. Spiritul ce aparuse in fata mea imi intra in corp si raman mort pe pamant cu corpul distrus.

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jaden

Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Re: Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.   Joi Aug 29 2013, 22:45

Jaden vazuse ce se intamplase si era putin uimit, se duce jos langa el si ii ia corpul de jos si dupa pune o patura pe Chimera si il pune peste patura.
-Ok Forkey, am incredere in tine...
Jaden trimite Chimera sa il ascunda undeva in spatele cascadei.

Sus In jos
Forkey

Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: Re: Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.   Vin Aug 30 2013, 15:07

Cele 2 bestii incep sa lupte cu cei 3 tipi ramasi. Totul se stransforma intr-un dezastru de proportii, bine ca asta nu se intampla in planul real. Din pacate bestiile nu reusesc sa le faca fata prea bine chiar daca se chinuie extrem de mult. In ambele planuri incepe sa se stranga energie in jurul meu si corpul imi leviteaza in aer. In planul real nu mai sunt pe chimera si sunt inconjurat de o energie extrem de ciudata. In planul celalalt corpul meu e ridicat de 3 persoane ce par ca planteaza o samanta in locul inimii. Se pare ca toti de acolo stiu despre ce e vorba si incearca sa opreasca asta, dar bestiile intervin si ii opresc. Apoi toata energia lor intra in corpul meu ce incepe sa emane o energie distrugatoare. Chiar si dupa moartea mea, spiritul nu s-a dezlipit de corp. Inima a fost refacuta si tot corpul s-a vindecat. Boala a disparut. Pe corp imi apar niste tatuaje extrem de ciudate si la cateva secunde imi revin. Cei 3 tipi ma ataca, dar de data asta ma pot feri de atacurile lor. Puterea mea incepe sa le fie superioara si acestia folosesc ceva pentru a disparea din acel loc. In mentul urmator revin in planul real si stau pe pamant in aceeasi forma. Aud niste voci ciudate.
- Cine e acolo? Si mai bine spus unde acolo? Stiu ca sunteti 2.
D:- Da suntem 2 spirite create ce vin de la 3 persoane si 2 bestii. O sa fim mereu cu tine pentru a te ghida. Apropo, nu mai suferi de boala aia.
- Deci voi sunteti cei care m-ati salvat. Va multumesc.
A:- Nu ai pentru ce sa ne multumesti. Iti suntem datori. Toti 6: Mama ta, sora ta, bunicul, cel mai bun prieten si cele 2 bestii pe care le considerai camarazii tai. Iti va fi descatusata puterea. Forma in care esti acum se numeste Death and Angel plant god mode. Nu e de zeu, dar asa ai numit ceea ce ai creat inainte. Cel cu care te-ai luptat nu erai tu, era un tip pus sa te joace pe tine. O sa vorbim mai mult in timp. Acum ar fi bine sa te odihnesti putin.
Gand: Nu imi vine sa cred. Ei sunt, acum imi amintesc cate putin.
Revin in forma normala si ma uit spre Jaden.

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.   

Sus In jos

Inger si Demon: Doi de eu? Amandoi morti.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitir-
Mergi direct la: