AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Fructul diavolului preferat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Fructul diavolului preferat   Mar Aug 27 2013, 14:31

Este clar despre ce e vorba nu?
Fructul meu preferat.....ei bine as alege intre Gomu Gomu no mi si Mera Mera no mi.Aleg Gomu Gomu no mi.

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akky

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 868
Localizare Localizare : Călărași

MesajSubiect: Re: Fructul diavolului preferat   Mier Aug 28 2013, 00:03

Preferatele mele sunt cele ale lui Maro, Kizaru, Barbă-Albă și mai era unul din echipajul lui Barbă-Albă care se putea transforma în ceva gen cristal, nu îi mai știu numele lui sau al fructului.

Dacă ar trebui să aleg unul laș alege pe cel al lui Marco de tipul Zoan Mistic care îi permite să se transforme într-un phoenix. Nu cred că are un nume având în vedere că e Zoan și din ce știu aceștea nu au nume.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/AkkyX
Ryuzaki

Mesaje Mesaje : 1

MesajSubiect: Re: Fructul diavolului preferat   Dum Iul 13 2014, 02:07

Cel mai interesant și controversat fruct al diavolului din lumea One Piece - Yami Yami no Mi, în ciuda faptului că urăsc din toată inima utilizatorul acestuia. Puterile pe care ți le conferă sunt de-a dreptul halucinante. Folosit la un nivel extrem de înalt cred că poate crea un lucru asemănător unei găuri negre...Să nu uităm că, probabil datorită puterii oferite, utilizatorul poate fi capabil și de absorbția unui alt fruct, date fiind evenimentele de la Marine Ford și singurul presupus motiv pentru care leșiosul de Black Beard a făcut rost și de Gura Gura no Mi! Combinația duce la un dezastru de ordin mondial și face posesorul cel mai mare antagonist și totodată cel mai puternic utilizator al fructelor din istorie. Pe locul doi cred că s-ar situa Pika Pika no Mi, viteza luminii la fel, folosită la un nivel extrem de înalt, adică la adevăratul său potențial, îi poate oferi avantaje consistente utilizatorului, putând parcurge distanțe enorme într-un timp extrem de scurt, practic nu vorbim nici măcar de fracțiuni de secundă, ci ne referim la o mișcare instantanee. Borsalino nu ne-a prezentat decât o mică parte din ceea ce poate realiza un fruct de un asemenea calibru. Ultimul pe lista mea, Magu-Magu no Mi, deținut în prezent de Sakazuki, un alt personaj care îmi e antipatic... Puterea distructivă pe care o emană și faptul că e magmă vie îl face fenomenal.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fructul diavolului preferat   

Sus In jos

Fructul diavolului preferat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Discuţii despre anime si manga :: Discuţii despre anime :: One Piece-
Mergi direct la: