AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[Tehnici] Kynsho Ukaryu

In jos 
AutorMesaj
XyZ.

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 182
Localizare Localizare : Pegasus

MesajSubiect: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Mar Aug 27 2013, 01:35

D  E  S  P  R  E

Puțin
Kynsho ~ Numele de familie este Ukaryu , are vârsta de șaișpe (16) ani , mai este poreclit și Kynshy sau Uky , s-a născut pe doi aprilie , orientarea sa sexuală este H E T E R O , nu știe nimic despre familia lui , a rămas orfan la vârsta de opt (8) ani.
Actual are greutatea de 86 kilograme și înălțimea de 1,86 metri.

Istorie
De la vârsta de opt (8) ani Kynshy a rămas orfan și a început să colinde lumea cu un amic de-al său , având astfel multe experiențe nedorite. Acesta înaintând în vârstă și-a dat seama de potențialul său și a început să exploreze cat mai multe cu putință , era un copil optimist *pe moment*. La vârsta de paișpe (14) ani Kynshy și-a pierdut optimismul și a devenit un copil leneș căruia nu-i mai pasa de nimic , acum pentru el viața era decât un lucru trecător , odată ce-a clipit a trecut tot mai mult prin viață ajungând astfel la vârsta de șaișpe (16) ani. Acum Kynshy începuse să reînvete și își trăia viața cum știa el mai bine , dormea , lenevea etc , dar niciodată nu știe ce o să-i ofere viața si a ramas în continuă schimbare , acum am ajuns in așa zisul prezent.

Alte menționări
Acesta învață mai repede privind la altcineva. (depinde de antrenament)

Poză:

A  B  I  L  I  T  Ă  Ț  I

Dark Matter

Despre
Aceasta abilitate ii permite utilizatorului unic , Kynshy , sa controleze materia neagra de pe Pamant , aceasta nu este in cantitati industriale dar se regenereaza si cantitatea ei nu creste , Kynsho a absorbit toata materia dintr-un asteroid care provine din alta parte a Universului si astfel este capabil sa controleze aceasta materie neagra.
Despre materia neagra: ~Pe Terra nu se stiu prea multe despre aceasta materie neagra deoarece nu a mai fost descoperita pana la momentul actual , aceasta fiind materie poate fi distrusa , singurul mod prin care aceasta materie poate fi distrusa este inghetarea ei la minus 100.000 grade celsius , prin inghetarea aceasta nu mai poate fi controlata pana nu se dezgheata , daca adaugi foc la aceasta materie viteza ei creste. Materia aceasta poate trece prin corpuri ca doar trece prin planete *dar asta e anulata ca suna prea a God Mode , adica iti bag materia in corp si-ti distrug inima , nici nu ma complic* , dar Kynsho refuza sa faca acest lucru.

Mai multe detalii
Materia este slaba impotriva: Ghetii.
Materia este puternica impotriva: Focului , Fulgerului , Apei
Materia este buna impreuna cu : Vant , Magnetism , Telechinezie
Consum de energie: Aceasta abilitate costa 14 puncte de energie la activare.
Durata: Dupa ce este activata , aceasta abilitate are durata foarte indelungata pana cand utilizatorul moare sau pana cand acesta o opreste sau in cazurile de fata , pana la sfarsitul unei lupte.
Distanta: O sfera care are raza de 13 metri *cubi* , Kynsho este centrul sferei de 26 metri.
Dezavantaj: *inamici nu au cum sa stie* Kynshy nu poate umple sfera cu materie decat 90% , iar daca o face 100% risca sa creeze o explozie uriasca pe o raza de o suta de metri distrugand orice intalneste pe acea raza.
Viteza: Viteza normala a materiei este de 30 metri per secunda, cand este controlata cu ajutorul mainilor este de 45 metri per secunda.

Antrenament
Antrenament abilitate: Dark Matter : Obtinere

Click:

Ultima editare efectuata de catre Zancrow in Lun Sept 09 2013, 17:03, editata de 9 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jaden

Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Mier Sept 04 2013, 23:25

Este nevoie si de energia pe care o consuma tehnica ta. Inca ceva, sfera este umpic cam mare, daca poti sa mai reduci cativa metri ar fi perfect.

Sus In jos
XyZ.

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Joi Sept 05 2013, 19:34

Am editat distanța , 26 metri. Și energia era scrisă , 14% .

Click:

Sus In jos
Evonne

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Lun Sept 09 2013, 18:32

O să menţionez ceea ce mi se pare cam mult: 
- Materia este puternică împotriva: Foc, Fulger, Apă. 
*Este cam mult, mai ales că durata ta este pe timpul unei lupte întregi. Voi menţiona mai jos încă ceva. Probabil te-ai luat după posesorii acelor elemente, însă, mi se pare prea op. Adică nu poţi avea şanse de 100% şi nici măcar de 50% că este focul respectiv sau fulgerul. Rămâne la riscul tău, dar cum am precizat, asta nu este la infinit. Părerea mea, trebuie să acţioneze ca orice alt element pe care-l are orice altă persoană. Materialiuaz sau nu, consumă. Focul sau fulgerul poate fi roşu, albastru, negru iar la tine materia acţionează ca un bonus în plus, ceea ce nu mi se pare ok. 

Durata: Dupa ce este activata , aceasta abilitate are durata foarte indelungata pana cand utilizatorul moare sau pana cand acesta o opreste sau in cazurile de fata , pana la sfarsitul unei lupte.
*Costul activării este prea mic având în vedere că materia ta neagră este activă până mori sau cum ai spus, până la sfârşitul unei lupte. Dacă vrei ca acel element să fie activat pe tot parcursul luptei trebuie să consume alte câteva puncte în plus. Poţi începe de la paişpe, şi să fie activat pentru 3 posturi fără alte consumuri. Dar dacă vrei să mai reziste alte câteva posturi trebuie să aibă o valore egală cu folosirea acesteia pe post, spune eu.. începând de la -3% energie.

-Materia este buna impreuna cu : Vant , Magnetism , Telechinezie
* Pentru asta trebuie antrenament din partea celor care folosesc acele elemente. În cazul tău, dacă alegi una dintre ele nu va fi o problemă. Dar dacă nu le posezi, respectiva/ul  va fi nevoită/nevoit să antreneze o specializare ca aceasta.

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
XyZ.

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Mar Sept 10 2013, 11:29

Materia este puternică:

Durata:

Este bună bla bla:

~ Versiunea B E T A a acestei tehnici :

*Ca materia să fie puternică versus alte elemente sau măcar mai rezistentă are nevoie de fic, în momentul actual ea nu poate fi șterșă de pe fața pâmântului , dar poate fi oprită de elemente de putere medie.

*Durata este următoarea să nu fie prea Overpowered , când este activată consumul este de 14% , apoi timp de 3 posturi nu consumă energie , după 3 posturi înafară de cel în care a fost activată începe a consuma 3% din energie per post. (100-14-3-3-3-3-3-3-3 = ș.a.m.d) Durează cât îl ține energia pe Kynsho.

*Materia este bună numai cu ce are utilizatorul , poate să aibă și Pikachu Telechinezie că materia nu poate fi ajutată decât de utilizator , dar poate să fie respinsă de inamic.

*Alte mențiuni B E T A :

~Viteza materiei cu ajutorul gândului este de 30 metri pe secundă , dacă utilizatorul folosește mâinile atunci viteza materiei este de 45 metri pe secundă.
~Materia poate fi folosită în momentul actual pe post de magnetism / nisip nedezvoltat , cum adică nisip nedezvoltat : Materia poate intra în inamic prin căile respiratorii , recomandat să nu fi în rază.
Dacă vine din spatele lui Kynsho și te pălește materia să nu zici tu că nu simți că e cam imposibil , îți iei cam 20 kg de materie în față.
Ce mai poate face el la ora actuală cu materia: Te poate ridica , dar asta folosește 10-40% din Materie depinde și de distanța la care te ridică și greutatea ta ( la 40% ridică un corp de 150kg până la 26 metri , vă las a trage concluzia) , poate să strângă , adică face presiune,  prin presiunea prea ridicată asupra organelor vitale puteți muri.

Am adaugat și o armă , o sabie obișnuită. Două cuțite.
A C E A S T Ă  Tehnică este B E T A , o să mai apară modificări.

Click:

Sus In jos
Evonne

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   Mar Sept 10 2013, 14:00

"~Materia poate fi folosită în momentul actual pe post de magnetism / nisip nedezvoltat , cum adică nisip nedezvoltat : Materia poate intra în inamic prin căile respiratorii , recomandat să nu fi în rază." 
-Din nou, asta este gen otravă, ceea ce menţionează o a doua abilitate. Ceea ce spui tu, este o simplă energie, canalizată sub formă de materie neagră. Mai pe scurt, ceea ce menţionezi tu acolo nu poate apărea din instinct. Ci trebuie antrenat. 

"Dacă vine din spatele lui Kynsho și te pălește materia să nu zici tu că nu simți că e cam imposibil , îți iei cam 20 kg de materie în față."
-Aici cred că trebuie "materializarea materiei" (ce ciudat a sunat). Mai pe scurt, ori faci un antrenament de materializare, astfel că poţi creea diferite tehnici de la ea, ori o antrenezi o dată şi gata. Eu recomand materializarea, astfel că  poţi creea diferite scuturi ş.a.m.d dar cu costuri acceptabile de energie gen -20%. 

Ultima presupunere, cu ridicarea unui corp mi se pare în regulă, astfel că foloseşti telechinezia. Dar asta necesită tot un antrenament. Degeaba scrii dacă nu văd link-urile. Cum am spus, nu sunt tehnici pasive, deci nu pot apărea din instinct. 

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Kynsho Ukaryu   

Sus In jos

[Tehnici] Kynsho Ukaryu
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Tehnici-