AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Master of the Divinity Dragoon

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: Master of the Divinity Dragoon   Dum Aug 25 2013, 11:33

Ajung in cimitir de parca ceva ma chema acolo. Incep sa ma plimb prin cimitir, dar nu observ nimic. Eram doar eu si aerul, de data asta nu mai era nici macar spiritul bunicului care ma intampina aproape de fiecare data cand veneam aici. Ma gandesc sa plec din cimitir si ma indrept spre iesirea din acesta. Deodata, in spatele meu apare cineva care imi spune ca daca nu voi lupta cu el toti pe care ii stiu vor muri. Ma intorc cu fata la el si dupa o secunda acesta apare exact in fata mea fara ca macar sa il simt si ma loveste puternic aruncandu-ma la distanta de 2 kilometri. Aceasta lovitura im provocase rani extrem de grave si cu toate asta incerc sa ma ridic. Cand sa ma pun in fund tipul vine si imi mai da un pumn care face un crater de o dimensiune incredibila, dupa lovitura eu cazand in el. Ranile erau mult mai grave de data asta, dar tot continui sa incerc. Ma ridic si dupa 30 de minute ajung din nou in locul in care a inceput lupta si il vad pe luptatorul ala stand pe acoperisul unui cavou. Tipul vine din nou spre mine si de data asta reusesc sa ma feresc, mai mult din cauza lui, deoarece parea ca a ratat intentionat. Acesta se duce la o distanta destul de mare si activeaza o energie incredibila. Atunci ma gandesc:" Trebuie neaparat sa folosesc cealalta tehnica secreta. Trebuie sa folosesc Divinity Dragoon." Imi dau bandajul incet jos si din acesta incep sa iasa niste dragonasi mici, de culoare verde cu negru. Acestia fac o multime de distrugeri, pe acolo fiind haos total. In jurul mainii mele apare o energie incredibila. Apoi in jurul meu izbucneste o energie haotica verde cu negru si creaza un crater mare pe pamant. Ma concentrez mult, strang pumnul si apoi duc pumnul mai in spate. Raman asa putin timp, apoi duc mana in fata si lansez dragonul care se duce cu o viteza incredibila spre adversar. Acesta vazand intensitatea tehnici aduce putere lui la maxim si creaza un crater si mai urias. Dragonul continua sa se duca spre el si pana la urma il loveste. Ma asteptam sa il faca scrum, dar nu. De data asta spre surprinderea mea, dragonul doar il impinge, tipul fiind aparat de energia lui. Acesta il duce la o distansa foarte mare facand praf tot ce e in jur. Tipul aproape e mancat de dragon, dar mai gaseste o farama mai mare de energie si o foloseste incercand sa arunce dragonul in alta parte. Dragonul continua sa il impinga, apoi cedeaza, parca de buna voie, si se duce in alta parte. La 2 secunde de la respingerea draonului ma trezesc cu acesta deasupra mea. In momentul urmator ma inghite. Vazand asta luptatorul incepe sa rada ca m-a invins cu propria mea miscare si se plimba putin prin cimitir. In acest timp eu ajung in "burta dragonului". Ma trezesc si totul in jurul meu e negru. Apoi locul se face verde si dragonnul apare in fata mea.
D:-Vad ca pana la urma ai ajuns aici. Abia acum incepe adevarata distractie cu acest dragon. Deci cum ai ajuns mai intai aici?
-Ce inca mai sunt in viata? Cum sa ajung aici? Am fost inghitit de dragon dupa ce acesta a fost respins de un luptator. Ce naiba mai pot sa fac acum?
D:-Eu sunt divinity dragoon, creat de tine si nu ai ajuns aici pentru ca am fost respins. Ai ajuns aici intentionat. Acum esti intr-o alta dimensiune, nu prea ai cum sa pleci.
-Mda, mersi ca m-ai mancat. Ces sa spun nu puteai doar sa il invingi. Deci acum ce vrei de la mine?
D:-Vreau sa devi maestrul meu, deci ai mare nevoie de antrenament. Acest antrenament constand intr-o lupta cu mine. Deci te bagi in asa ceva? Tin sa mentionez ca daca renunti o sa mori.
-Mda, de parca am de ales. Sper sa am si eu ceva de castigat din asta? Ca daca lupt degeaba e cam nasol.
Dragonul da din cap in semn ca voi primi ceva. Apoi se indreapta spre mine si vrea sa ma faca scrum, dar ma feresc din fata lui. Acesta continua tot cu atacuri ca astea si devine si mai rapid, iar a doua oara abia ma mai pot da din calea lui. Dupa asta continua cu un al treilea atac si eu ma gandesc sa il incasez in plin. Imi pun multa energie in jurul meu si incerc sa il opresc. Acesta ma impinge ca pe tipul de mai devreme si parca era din ce in ce mai puternic, defapt nici nu ma mira, deaorece abilitatea lui speciala e de a-si mentine forma si de a-si mari puterea in timp ce ataca, energia din jur lipindu-se din el. Continui sa incerc sa il resping. Imi folosesc puterea din forma aceasta la maxim reusind sa imping putin cate putin dragonul si pana la urma aruncandu-l in spate. Ma bucur ca am terminat, apoi vreau sa ii spun ceva, dar nici nu apuc bine sa deschid gura ca el se intoarce si se indreapta spre mine cu o viteza incredibila. Il vad si il prind iar, dar de data asta nu mai reusesc sa il resping. Vazand asta il tin in maini si incerc sa ma folosesc de propria lui putere. Incerc sa il controlez, dar nu prea functioneaza. Ma gandesc ce as putea sa mai fac. Ma uit in ochii mari ai dragonului si apoi ii spun:
-Deci, vad ca esti cam singurel. Ai vrea sa fim prieteni? Ar putea sa iasa bine asta, adica sa facem o echipa foarte buna.
D:-Prieteni? Pe bune? Un pitic ca tine, vrea sa fie prieten cu o bestie ca mine? Hai sa fim seriosi.
-Sunt serios. De ce nu as fi serios? Nu conteaza marimile. Eu nu ma sperii de asemenea chestii. Deci, ce spui?
D:-Habar n-am. Totusi, eu zic sa incercam, spuse acesta zambind.
Dupa asta dragonul intra cu totul in mana mea, tatuajul prinzand viata si forma 3d. Dupa ce acesta termina, o energie uriasa se ridica in jurul meu si afara forma dragonului incepe sa o ia razna, apoi o energie mare venind din cer si lovind pamantul. In mijlocul acelei energii ma aful eu si ma ridic incet. Cand tipul vede ce se intampla face o fata de speriat si vine sa ma atace. Acesta ma loveste cu pumnii in fata si eu stau nemiscat, el reusesind doar sa imi miste fata. Tipul continua sa da cu pumnii si cu picioarele in mine, dar nu reuseste nici macar sa ma miste din loc. Corpul meu devenise extrem de rezistent incat nu putea sa fie strapuns nici de un cutit sau ceva de genul. Tipul incearca sa ma loveasca. Ma ia in maini si ma arunca in aer. Acolo imi da mai multe lovituri si ma arunca in pamant. Tipul incepe sa rada, dar eu ma ridic de la pamant incet fara sa am vreo zgarietura. Apoi apar extrem de repede in spatele lui si il lovesc cu pumnul aruncandul la lo distanta uriasa, apoii apar deasupra lui si ii dau ina de fac un crate de 3 ori mai mare ca al lui. Dupa tipul e aproape KO, dar inainte sa il mai lovesc, acesta dispare. Dragonul se misca pe mana mea si in continuare ies dragoni mici din acel tatuaj. Vazand asta scot bandajele si mi le pun iar, dragonul retraganduse cu totul in mana. Pe acesta pun un fel de sigiliu cum era in carte si lipesc un clopotel si in final termin bandajul. Dupa ce il termin lesin si alunec intr-un crater. Stau acolo cateva ore, dupa care ma trezesc si plec din cimitir.

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Master of the Divinity Dragoon