AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Prima tehnica a lui Devil

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Prima tehnica a lui Devil   Dum Aug 25 2013, 10:56

Odata intrat in ghilda,primul loc de vizitat este sala de antrenament desigur!De fapt habar n-aveam unde eram fiindca m-am ratacit.Am intrebat pe cineva unde sunt si iata ca am ajuns in sala de antrenament.Daca tot eram aici,de ce sa nu antrenez o tehnica?Am vazut niste manechine in jur si m-am gandit sa le folosesc pentru tehnica mea.Odata ce am totul pregatit,sunt gata sa ma antrenez.Din cele 3 sabii,scot doar una fiindca nu vreau sa lupt cu toate trei inca.Dupa ce am scos sabia,ma pun in pozitia de atac si incep sa adun energie in sabie.Insa era o problema,eu nu eram prea rabdator,asa ca atac manechinul fara sa termin tehnica.Manechinul este taiat foarte putin,asa ca incerc din nou.Nerabdarea iar imi ia concentarrea si astfel nu am produs pagube mari.Nerabdarea asta nu e buna!Trebuie sa raman concentrat daca vreau sa termin tehnica asta.Trebuie sa devin puternic!!!Imi repetam in gand "Vreau sa devin puternic" si incep din nou.Adun energie in sabie,iar de data asta reusesc sa ma abtin reusind sa adun destula energie in sabie.Ma duc spre manechin cu sabia in fata si ma pregatesc sa-i dau o lovitura.Manechinul este taiat in doua.Dar parca tot lipsea ceva...tehnica era prea simpla,asa ca m-am gandit sa adaug ceva.Am inceput sa rasucesc sabia adunand energie.Cu energia adunata,fac un salt in aer si cu sabia gata de atac,ma indrep catre manechin.
-Stilul cu o sabie:Taietura rasucita!
Tehnica loveste manechinul,lasand din el doar resturi.Impactul a fost destul de puternic.Dupa ce termin,mai lucrez putin la tehnica,deoarece foloseste multa energie.Dupa vreo 30 de minute,am reusit sa aduc tehnica la un consum de 10%.Multumit de rezultatul tehnicii,ma indrept catre alte locuri asteptand adversari puternici.

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Prima tehnica a lui Devil
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: