AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)   Vin Aug 23 2013, 12:05

Ma intorc in sala de antrenament pentru a antrena o noua tehnica de pamant.Odata ajuns,ma apuc sa-mi iau materialele necesare pentru o noua tehnica.Ma duc in vestiar si iau cam 20 de manechine pentru tehnica asta.Ajung inapoi pe terenul de antrenament si asez manechinele in linie dreapta de la stanga la dreapta.Pentru antrenamenul asta am nevoie de sabia mea,asa ca o scot din teaca si ma pregatesc.Dar mai era o chestie,nu stiam ce tehnica se creez.Ca intodeuna,astept ca creierasul meu sa straluceasca de idei.A durat mai mult decat credeam insa a meritat.Odata tehnica aleasa,e timpul sa o antrenez.Incep prin a concentra energia in sabie.Sabia fiind si ea dintr-un metal destul de puternic,imi trebuia mai multa energie decat cea normala.Cu energia adunata,infig sabia in pamant in asa fel incat energia sa patrunda cu usurinta.Apoi incerc sa ridic o bucata de pamant de marimea sabiei mele.Asta era ceva ce nu am mai facut pana acum.Sa ridic obiecte din pamant cu energia era o chestie noua,asa ca m-am gandit cum puteam face asa ceva.Am inceput sa ma concentrez,iar bucata de ridica mult in sus.Acum urmeaza alta treaba,sa modelez bucata de pamant in asa fel incat sa arate ca Excalot.Ma concentrez si imi misc mainile modeland ca un scupltor bucata de pamant.Dupa 1 minut reusesc sa modelez complet bucata devenind o copie identica a lui Excalot,doar ca era din pamant.Ce trebuia sa fac acum?Sa lansez sabia bineinteles!Asa ca am inceput sa misc sabia falsa cate putin,apoi am lansat-o direct catre un manechin.Rezultatul era de asteptat.Sabia a intrat in manechin iesind pe partea cealalta.Insa tehnica nu era nici pe departe completa.Trebuia sa pot modela extrem de rapid pamantul.Ei bine asta era o chesie aproape imposibil de facut,insa dupa cateva incercari am descoperit secretul tehnicii.Totul consta de imaginatie.Apoi modelarea a devenit joaca de copii.Cat despre lansare a fost simplu ca buna ziua.Dar cu o singura sabie falsa nu prea faceam mare tam-tam,asa ca trebuia sa maresc numarul de sabii.Din pamant scot 5 bucati care le modelez cu succes.Fiecare sabie e lansata catre 5 manechine.Era o reusita,deoarece sabiile si-au atins cu succes tinta,insa eu vroiam mai mult.Acum scot 10 bucati ce sunt modelate cu usurinta.Le lansez iar rezultatul devine din ce in ce mai bun.Mai antrenez tehnica deoarece ii lipsea un aspect.Acela ca tinta trebuia nimerita complet.Cu manechine este usor deoarece ele nu se misca,insa cu un om ce rezultat ar fi?Ma uit prin jurul terenului si vad un aparat de mutat manechine pe sine ca de tren.Activez aparatul si manechinele se misca in stanga si in dreapta.10 sabii create sunt gata de atac.Le lansez,insa nicuna nu nimereste macar un manechin.Apoi mi-am dat seama de altceva.Ca trebuie controlate cu ajutorul sabiei originale.Lansez alte 10 sabii,dupa care misc sabia originala in stanga si in dreapta.Toate sabiile si-au atins tinta cu succes.
Antrenamentul a fost intens asa ca tehnica a primit un nume bun.Acel nume fiind Earth Sword Counter.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Antrenamente Jack Albas(A sasea tehnica)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: