AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Antrenamente Jack Albas(A doua abilitate)

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Antrenamente Jack Albas(A doua abilitate)   Dum Aug 18 2013, 15:43

Odata iesit din turneu,am venit sa-mi umplu supararea cu un antrenament intens,dar si sa vad ce face demonul ala.
Ok demonule,iesi la iveala!
Nu ma poti obliga!-Excalot
Deci esti un demon vorbitor?Grozav!
La fel de grozava e si puterea mea,dar acum nu e nevoie sa ti-o arat-Excalot
Ma poti ajuta cu antrenamentul?
Din moment ce m-ai trezit...da.-Excalot

Dupa conversatia cu demonul Excalot,ma gandesc ce abilitate sa creez.Si imi vine o idee geniala.Sa controlez pamantul.
Daca pot controla pamantul,in turneele viitoare voi avea un mare avantaj.
Si cum ai de gand sa controlezi pamantul?-Excalot
Voi incerca.

Si ma apuc de treaba.Incep prin a-mi concentra energia in maini,dupa care o duc la palme si le pun pe pamant.Odata luat contactul cu pamantul,eliberez energia din palme.Insa nu-mi ofera niciun rezultat.
Of,ma intreb ce as putea face sa mearga?
Incearca sa pui mai multa energie.-Excalot

Nu e prost deloc Excalot,chiar are o idee buna.Incerc varianta lui,iar de data asta incepe sa creasca o aschie de pamant datorita energiei oferite pamantului.Dar inca nu e indeajuns,iar metoda energiei nu va functiona mereu.
Acum macar am un inceput.
Ai cumva ceva metal?-Excalot
Da...am niste manusi care devin fier.
Perfect!Pune-le si incearca din nou!-Excalot
Bine.....

Imi pun manusile,transformandu-le in fier si pe urma incerc iar.De data asta pun energie la fel ca data trecuta,deoarece cu energie putina nu ar face contact datorita faptului ca fierul nu accepta energie usor.Odata ce am reusit sa pun suficienta energie,imi pun palmele de fier la pamant si ofer energie.Metoda asta functioneaza,iar aschia devine un musuroi de pamant cam cat jumatate din mine.
De unde ai stiut ca va functiona?
Pentru ca fierul este un metal provenit din pamant,deci trebuie sa aiba o legatura.-Excalot

Demonul meu s-a dovedit inteligent,insa mai ramane un test.Oare pot face asta fara manusi?Ma apuc din nou de treaba.Incep prin acumularea de energie si o eliberez in pamant.O parte de pamant se inalta si devine un musuroi de pamant,apoi creste in continuare.S-a oprit abia cand am ridicat palmele.
-Da!Asta e!Mersi Excalot!
Cu placere.-Excalot
Dupa rezultat,am mai incercat sa fac si alte tipuri de control.Am reusit sa ridic suprafete de pamant fara sa il ating.Si asa am terminat antrenamentul celei de-a doua abilitati,controlul pamantului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Antrenamente Jack Albas(A doua abilitate)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Sala de antrenamente-
Mergi direct la: