AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

O noua tehnica de reinviere

In jos 
AutorMesaj
Mortum

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1898
Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: O noua tehnica de reinviere   Vin Aug 16 2013, 01:54

In timpul noptii, Kira a mers in cimitir , cel mai bun loc unde poate sa-si incerce tehnica.
-Ca sa pot face tehnica, am nevoie de ADN-ul unui mort...
Vazu un mormant pe care scria Juki Sukante. Cu sabia l-a deschis si cu un feld e seringa speciala pe care o are mereu la indemana o baga prin corpul mortului, luand o substanta ciudata din el. Din buzunar isi mai scoase o foaie cu un sigiliu in centru. In acel sigiliu a injectat substanta, foaia zburand mai departe si intrand in pamant.
-Sa vedem daca functioneaza... zise Kira facand un sigiliu ca mainiile
Din pamant a iesit un sicriu, capacul cazand. Inauntru era o persoana care avea fata crapata si ochii negrii, lipsiti de viata.

-Deci Shiku Tensei trebuie pregatit dinainte de lupta... o sa am de lucru ; zise Kira privind mormintele
Toata noaptea Kira a extras mai multe ADN-uri si a facut mai multe sigilii pe diferite foi ca sa isi poate folosi tehnica. Soarele incepea sa rasara.
-Am extras destul ADN, am pregatit tehnica... in total sunt 100... si inca mai pot face...
Kira aranja mormintele la loc si pleca spre academie, sperand ca nimeni sa nu-l fi vazut
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

O noua tehnica de reinviere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitir-
Mergi direct la: