AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[Tehnici] Mei Martin

In jos 
AutorMesaj
Lya

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 1733

MesajSubiect: [Tehnici] Mei Martin   Joi Aug 15 2013, 13:57

Mei Martin

Vârsta:18
Data nașterii:02 Mai
Sexul:Feminin

Rang:Magician Expert
Experienţă:72%
Jewels:760
Energie:150%
Regenerare energie pe post:+5

Abilităţi

Gravity Change:Îi permite să modifice gravitatia pe o anumita raza( maxim 8 metri). Puterea tehnicii creste odata cu raza acesteia. Aceasta scade odata cu departarea de centrul acesteia. Schimbarea poate dura un post sau mai putin( in cazul in care o foloseste de 2 ori in acelasi post). Consumul de energie variaza odata cu raza acesteia 6-13%. O poate folosi de maxim 2 ori pe post si dupa acel post va trebui sa astepte 4 posturi.

Earthbender:Simte fiecare vibraţie a pământului ,reuşind să localizeze exact adversarul. Poate să creeze ziduri de pământ, gropi , să intre în pământ şi să iasă unde vrea. Consumă între 5-15% (depinde şi cât de "mare" e mişcarea) şi o poate refolosi după 3 sau 5 posturi,depinde de mişcare.

http://anime-color.forumz.ro/t252-dominiul-pamantului#2221

Derivate ale abilităţii Earthbender

Earth:Cu această tehnică poate ridica plăci şi bucăţi de pământ de mărimi mici şi medii.Poate ridică mai multe pietre (15 maxim) ,dacă este vorba de bucăţi de pământ medii 2 maxim,dacă sunt mici spre medii 4,dacă sunt mici 6.Consumă între 6-18% energie.Poate să o refolosească după 2 posturi (pietre),după 4 posturi (bucăţile mici),după 6 posturi (bucăţile mici spre medii) şi după 8 posturi (bucăţile mari).

http://anime-color.forumz.ro/t686-capturata-antrenamente-pamant#10130

Abilitatea de-a controla aerul/vântul:Cu această abilitate poate controla aerul şi vântul

http://anime-color.forumz.ro/t282-antrenament-abilitate-aer-vant-tehnici#2612

Derivate:Abilitatea de-a controla vântul/aerul

Mist Body:Cu această tehnică poate devinii invizibilă,dar cât timp este nu poate folosii celelalte abilităţi sau tehnici.Consumă 7% per mişcare şi poate fi refolosită după  posturi.Durează 2 posturi.

Shattering Light:Sky Drill:În jurul adversarului şi alui Mei se formază o barieră de vânt (nu foarte puternică).Mei reuşind să adune o cantitate mare de energie şi să-l lovească pe adversar ,provocându-i daune destul de mari,această tehnică consumă şi multă energie.Consumă 22% per mişcare şi poate fi folosită de 2 ori pe luptă.

Spoiler:

Aerial Phose:Este ca o barieră de vânt ,care are o rotaţie foarte mare (poate să te taie în bucăţi de intri în aceasta) care are rolul defensiv şi de-a înlătura adversarul,provocândui daune medii.Consumă 11% mişcare şi poate fi refolosită după 5 posturi.

Spoiler:

Vernier:Această tehnică o face de mai rapidă ,cam de 4 ori velocitatea ei.Consumă 7% din energie şi poate fi folosită odată la 3 posturi.Durează un post.

Healing Spell:Poate să-şi vindece rănile mici şi medii.Nu redă energie!Doar vindecă rănile.Consumă 15% energie şi poate fi refolosită după 5 posturi.

Tornado:Tot o tehnică defensivă dar şi ofensivă.Din Mei iese o tornadă care aruncă la câţiva m distanţă obiectele solide,inclusiv persoanele, şi procoavă râni medii.Consumă 12% energie şi poate fi refolosită după 3-4 posturi.

Cyrcuit:Un vârtej care redirecţionează atacul oponentului în altă parte.Consumă 10% energie şi poate fi refolosită după 4 posturi.

Wind Slashes:Sunt nişte lame de vânt.Sunt atât de ascuţite încât reuşesc să taie un bolovan.Consumă 8% energie şi poate fi refolosită după 4 posturi.

Spoiler:

Boreas:Un vârtej care cauzează daune majore.Consumă 15% energie şi poate fi refolosită după 7 posturi.

GIF:

Wind Dance:Un vârtej mai mic care provoacă răni medii ,poate fii acţionat şi de mâini şi de picioare.Consumă 8% energie şi poate fi refolosită odată la 2 posturi.

GIF:

Wind Wall:O barieră de vânt în care nu poţi întra şi nici ieşi din cauza rotaşiei foarte mari.Aceasta o apără de atacurile mici şi medii.Consumă 8% energie şi poate fi refolosită după 4-5 posturi.

Cyclone Crash:2 tornade care se izbesc de adversar (nu sunt dita mai tornadele).Consumă 12% energie şi poate fi refolosită după 4 posturi.

Way Strike:Un cerc de vânt se formează în jurul adversarului,acesta se trasformă într-un vărtej care îl  provoacă daune medii spre mari.Consumă 11% energie şi poate fi refolosită după 6 posturi.

Aerial:O bulă care se formează în jurul adversarului ,şi nu este spartă cu una cu 2.Care scade oxigenul drastic ducând la asmă şi apoi la leşin.Consumă 6% per post,poate fi menţinută 3 posturi continu.Şi poate fi reinvocată după 4 posturi.

Levitation:Poate levita lucruri şi persoane ,dar nu le poate lăsa brusc să cadă jos.Consumă 5% energie per post pentru lucruri,şi 8 pentru persoane,şi poate fi folosită după 2-3 posturi.

Fly:Poate zbura cu această tehnică.Consumă 5% energie per post.

Mel Force:Această tehnică poate fii executată doar cu suliţa ei.Trasmiţând enegie în suliţa ei,aceasta îşi schimbă vârful într-unul mai uşor şi eliberează un vârtej care aruncă la căţiva m şi face bucăţi lucrurile solide ,iar la fiinţele vii provoacă răni destul de grave.Consumă 15% energie şi poate fi refolosită după 5-6 posturi.

Spoiler:

Wind Force:Este o briză de vânt care ,cu un impact direct asupra adversarului,are aceleaşi "simptome" ca şi mai mulţi bolovani care se izbesc cu o velocitate destul de mare de el (adversar).Consumă 19% energie şi poate fi refolosită după 4 posturi.

GIF:

http://anime-color.forumz.ro/t282-antrenament-abilitate-aer-vant-tehnici#2879

Airbending:Cu această tehnică poate să controleze aerul din jurul ei.Dacă foloseşte aerul pe o rază mai mare ,din jurul ei,energia va scădea cu peste 20% ,dar şi tehnica va fii mai distrugătoare.Dacă o foloseşte pe o rază mică,tehnica va fii mai uşor de parat şi va consuma peste 5% energie.Consumă între 5 şi peste 20% (depinde de mişcare).poate fi refolosită tot după mişcare,adică dacă mişcarea e una mică ,o poate refolosi după 4 posturi,dacă aceasta întrece 20% energie poate fi refolosită după 6 posturi.Raza maximă de constrolarea aerului este de 8 m.

http://anime-color.forumz.ro/t564p20-duo

Force:Această abilitate îi dă forţă ca şi cea alui Hulk ,când este nervoasă ,abilitatea devine mai distrugătoare.Consumă 10% per mişcare durează un singur post şi o poate refolosi după 6 posturi.

http://anime-color.forumz.ro/t346-abilitatea-force#3555

Echipament

Katana:Este o katana obijnuită care i-a fost dată drept cadoul de către tatăl său.

Suliţă:Este făcută dintr-un matal greu.

Suliţa:

Brăţară:Este făcută din acelaşi metal ca şi suliţa şi dă un plus de energie per post (+2).

http://anime-color.forumz.ro/t347-comenzimei

Contracte

Gargoyle:A fost găsit într-o catredală de gheaţă pe insula Everlue.Acesta nu are încă nicio abilitate.Până acuma singura formă dezvăluită este cea de om şi îl cheamă Christian.

Chris:

http://anime-color.forumz.ro/t566-solstitiul-de-iarna

Ultima editare efectuata de catre Lya in Joi Sept 12 2013, 22:37, editata de 12 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Forkey

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Mei Martin   Lun Aug 19 2013, 23:01

Ai cateva lucruri de modificat :

Gravity change: Îi permite să modifice gravitatia pe o anumita raza( maxim 8 metri). Puterea tehnicii creste odata cu raza acesteia. Aceasta scade odata cu departarea de centrul acesteia. Schimbarea poate dura un post sau mai putin( in cazul in care o foloseste de 2 ori in acelasi post). Consumul de energie variaza odata cu raza acesteia 6-13%. O poate folosi de maxim 2 ori pe post si dupa acel post va trebui sa astepte 4 posturi.
Earthbender: Simte fiecare vibraţie a pământului ,reuşind să localizeze exact adversarul. Poate să creeze ziduri de pământ, gropi , să intre în pământ şi să iasă unde vrea. Consumă între 5-15% (depinde şi cât de "mare" e mişcarea) şi o poate refolosi după 3 sau 5 posturi,depinde de mişcare.
Force: Adauga faptul ca e pentru un singur post.
Mist Boby: Pune o durata maxima si apoi verific iar.
Air Body: Trebuie stearsa- invalida
Shattering Light:Sky Drill: Eu vad ca va inconjoara pe amandoi...
Aerial Phose:5 posturi, nu 4
Vernier: de 4 ori velocitatea... si dureaza un post
Healing Spell: 15% energie
Tornado: Sa nu exageram cu tot ce prinde... 12% energie
Cyrcuit: Nu redirectioneaza orice atac. Consuma 4%? ce ar fi sa consume? 10%
Wind Slashes: Voi fi atent la cum o folosesti.
Wind Dance: 8% energie
Wind Wall: 8% energie
Way Strike: Nu e neaparat sa il inghita pe adversar si nici sa il prinzi in prima faza. Are drept de apel.
Aerial: Nu e neaparat ca adversarul sa fie prins in ea. Consuma 6%/ post si dupa ce dispare mai ai de asteptat 4 posturi pana sa o poti folosi iar.
Levitation: 5%/lucru si 8%/ persoana. Adversari pot iesi usor miscandu-se intr-o directie.
Fly: 5%/ post

E posibil sa fi omis ceva, dar imi voi da seama la o verificare ulterioara. Dupa ce termini de modificat sa postezi aici.

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Lya

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Mei Martin   Mar Aug 20 2013, 14:27

Gata ,am editat

Mustache
Sus In jos
Forkey

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Mei Martin   Mar Aug 20 2013, 15:19

~Verificat~
Force- inactiva
EarthBender-inactiva
Ai nevoie de expert.

Cyrcuit- va fi activa pe 20.08.2013 ora 21:20
Wind Slashes- va fi activa pe 21.08.2013 ora 21:20
Boreas- va fi activa pe 22.08.2013 ora 21:20
Wind Dance- va fi activa pe 23.08.2013 ora 21:20
Wind Wall- va fi activa pe 24.08.2013 ora 21:20
Cyclone Crash- va fi activa pe 25.08.2013 ora 21:20
Way Strike- va fi activa pe 26.08.2013 ora 21:20
Aerial- va fi activa pe 27.08.2013 ora 21:20
Levitation- va fi activa pe 28.08.2013 ora 21:20
Fly- va fi activa pe 29.08.2013 ora 21:20
Mel Force- va fi activa pe 30.08.2013 ora 21:20

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Evonne

Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Mei Martin   Mier Sept 11 2013, 08:26

"Mist Body:Cu această tehnică poate devinii invizibilă,dar cât timp este nu poate folosii celelalte abilităţi sau tehnici.Consumă 5% per mişcare şi poate fi refolosită după 3 posturi.Durează 3 posturi."
-Durata de invizibilitate este prea mare, maximineaz-o la minim 2 posturi. Durata de menţinere nu poate fi egală sau mai mare decât cea de încărcare. Astfel că trebuie să fie mai mică, mult mai mică.. De asemenea, schimbă şi valorea energiei pentru că este mult prea mică. Devi invizibilă, faci daune majore. Tu de ce să nu ai? 

Pe lângă asta, totul este bine. Să urmezi noul model de tehnici din secţiunea. Tehnici- Exemplu de fişă pentru tehnici. 

Aştept să modifici.

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
Lya

MesajSubiect: Re: [Tehnici] Mei Martin   Mier Sept 11 2013, 10:52

Am modificat,sper că este bine.

Mustache