AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Element 6

In jos 
AutorMesaj
Misterio

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 661

MesajSubiect: Element 6   Joi Aug 15 2013, 10:47

Fiind un fan al fanfiction,m-am gandit sa va aduc o poveste creata de mine,poate va fi un Anime un viitor.
Capitolul 1-Inceputul aventurii
Salut!Eu sunt Jack dar lumea imi zice Blaze.Traiesc intr-o lume in care oamenii cu puteri predomina peste tot.Sa va spun povestea acestei lumi.Suntem pe Pamant in anul 3000,tehnologia nu s-a schimbat foarte mult de fata de acum 1000 de ani.Oamenii au capatat puteri datorita cataclismului produs cu 500 de ani in urma.Cataclismul a insemnat un mare castig pentru locuitorii Terrei.Insa doar 6 luptatori alesi au ceva mai special decat ceilalti.Acei 6 sunt Beast Keepers.Beast Keepers sunt luptatori care au primit bestiile elementare in ei,acelea fiind Foc,Apa,Fulger,Vant,Pamant si Intuneric.Restul oamenilor ori au derivari de la cele 6 abilitati originare,ori au elemente creeate sau mostenite pe parcursul anilor.
Astazi,lumea a devenit un loc mai bun.Datorita faptului ca cei 6 Beast Keeper sunt in viata,asta a restaurat echilibrul pe aceasta lume.Stati,am uitat sa va spun,si eu tot un Beast Keeper sunt,cel de foc.Si asa incepe povestea mea.
-Hm....ma intreb ce inghetata sa aleg......
-Ce ziceti de cea de capsuni?
-Da...ar merge.
-Poftim,costa 2 Berts.
-Multumesc!La revedere!
-Va mai asteptam pe la noi.
-Ajutor!Ajutor!Suntem atacati de Berdis!!
-Iarasi au aparut?
Apropo,ca sa stiti,Berdis sunt creaturi ale intunericului venite sa il distruga.
-Sunt 100 nu?E perfect!Fire Style:Fire Punches!
Monstrii cad unul cate unul la podea dupa ce ii lovesc pe toti cu pumnii mei de foc.
-A fost usor si distractiv!
Dupa o distractie buna,ajung acasa.
-Tata!Am ajuns!
-Fiuleee!Ti-ai gasit o iubita?
-N-nu!!!*deveneam imbujorat la fata*
-Ow,ce pacat....*tata avea o fata dezamagita,de mai avea un pic si ii cadea fata.*
-Frate!!Unde esti?
-Aici sus!
-Sper ca nu te joci iar jocurile alea de copii de 6 ani.
Fratele meu,singurul frate care se mai joaca jocuri de copii de 6 ani.Apropo,numele lui este Michael.
-Dar nu sunt de copii de 6 ani!
-Sigur,si eu sunt iubitor de apa!
-Fiule!A venit Carla la tine!
-C-Carla???Trebuie sa ma ascund!Raspund eu!
-Buna!
-Buna Carla!Ce mai faci?
-Bine,am ceva de discutat cu tine,intre patru ochi.
Ne ducem la o veche fabrica de bere,unde are sa-mi spuna ceva.
-Stii de cei 6 Beast Keeper nu?
-Logic ca stiu!Doar ce sunt eu???
-Am uitat.....Ce vroiam sa-ti spun?Ah da,sunt un Beast Keeper!
-C-ce???Cum e posibil?
-Pai nu stiam,dar vad ca pot controla vantul!Pot zbura si simt o aura negativa in mine.
-Asta e o surpriza....
Ce se va intampla in continuare?Veti afla!
~Va urma~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bridgit

Mesaje Mesaje : 158

MesajSubiect: Re: Element 6   Joi Aug 15 2013, 10:49

Cam mult dialog , mai multa descriere , si vezi ca actiunea zboara cam repede
Sus In jos
Misterio

MesajSubiect: Re: Element 6   Joi Aug 15 2013, 20:37

Vin cu capitolul 2 pentru voi.

Capitolul 2-Prieteni si rivali!Shane isi face aparitia!
Au trecut 2 zile de cand am aflat ca Carla este un Beast Keeper.Prima oara am fost socat,apoi dupa ce m-am luptat cu ea,de antrenament,nu m-a mai surprins asa de tare.Cat despre mine,eu sunt in clasa la liceul Werebros,si acum avem franceza.
-Buna ziua copii!
Ea este profesoara de franceza,Helena Grotsberg.Are ochi albastrii si cristalii ca apa pura din raul Kester.Parul ei brunet te innebuneste,iar daca te uiti la corpul ei,te pierzi in lumea ei.Corpul ei este ca un maestru de sah,mereu cand ma uit la el sunt sah-mat.Trezit din transa,i-am raspuns.
-Buna ziua!
-Astazi vom invata notiunile in franceza pentru sarut,mangaieri etc.Totusi se apropie Valentine's Day.
Ah,Valentine's Day,o traditie ramasa si acum dupa 1000 de ani.
-Doamna profesoara,daca totusi invatam notiunile,care este notiunea pentru imbratisari?
-Stai calm ca le voi spune pe toate.
Ea ne spune,noi scriem si ne si uitam fascinati la formele fabuloase ale bustului generos al doamnei profesoare.Dupa toate astea,fara sa-mi dau seama,a trecut frumoasa ora de franceza ca fulgul in furtuna.
-Gata maa!*spun eu putin fericit ca s-au terminat orele*
Mi-am luat ghiozdanul si am iesit din clasa.Pe langa mine a trecut un baiat cu o energie ciudata.
Energia asta!Oare e un Beast Keeper?Trebuie sa stiu daca mai e cineva in afara de mine si Carla.
-Hei tipule,putem vorbi intre 4 ochi?
-Despre ce e vorba?
-O sa-ti explic cand ajungem,deci vii?
-Sigur,de ce nu.
Ajungem in locul meu preferat,fabrica de bere parasita.
-Scurt si la obiect.Esti un Beast Keeper?
-C-cum ti-ai dat seama?
-Emani energie la greu amice...
-Eram sigur ca nu voi putea ascunde asta....numele meu este Shane,Beast Keeper-ul de Fulger.
-Incantat Shane!Facem o lupta?
-De ce nu?Apropo,daca stii de Beast Keeper,trebuie sa fii unul nu?
-Da asa e,vei vedea care.
-Ok.Incep eu!
Shane incepe sa ma atace frontal iar eu evit atacurile lui.Incerc si eu sa-l lovesc,insa se fereste cu o viteza incredibila.
Asta e un Beast Keeper de Fulger eh?
Ma duc la spatele lui cand nu e atent si il lovesc cu pumnul in spate.Dupa el vine cu un pumnal si incearca sa ma loveasca in umar cu el.Imi scot repede sabia si parez lovitura lui.El dispare din nou iar eu astept sa atace.Vine din spatele meu,si cu reflexe ma feresc la timp de atacul lui.
-Esti bun Shane!
-Nici tu nu esti rau.Apropo cum te cheama?
-Poti sa-mi spui Blaze!Si bag sabia in teaca.
-Mai luptam?
-Logic ca da!Vreau o bataie in pumni ca la capitolul arme pare ca nu te pricepi.
-Ok!
Ma bat pumni in pumni cu el.Ne ciocnim pumnii asa de tare incat cred ca ne-a curs sange in acel moment.
-Pazea!Fire Style:Fire Punches!
-Si eu!Thunder Style:Thunder Fang!
Atacurile se ciocnesc unul de altul creeand un crater in jurul nostru.A fost si o pana de curent din cauza ca am daramat cativa stalpi.
-Asta a fost o lupta buna!*spun eu satisfacut*
-Da.....de cand nu am mai luptat asa?Stai,nu am mai luptat asa.
-Apropo Shane,vrei sa fii in echipa mea?
-Ce echipa?
-Mi-a venit acum in gand,sa-mi creez o echipa in care sa-i avem pe toti cei 6 Beast Keeper.
-Mie imi suna bine!Ma bag!
-Super!Au mai ramas 3!
-Mai e cineva?
-O stii pe Carla?
-Da.Ce e cu ea?
-E Beast Keeper-ul de Vant.
-Wow!Asta e ceva nou!In fine...ne mai vedem Blaze!
-Ok!Ne mai vedem!
Dupa o lupta buna,ne indreptam amandoi spre casa,cu gandul ca vom mai lupta iar,cel putin eu am gandul asta.
~Va urma~

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Evonne

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Re: Element 6   Joi Aug 15 2013, 20:50

Cum ţi-am spus, după punct se lasă spaţiu! Sau după orice alt semn de punctuaţie. Să nu mă lungesc atât. Ai nevoie de mai multă naraţiune, folosind dialogul nu ne poţi exprima sentimentele personajelor tale. Ce simte, vede, aude. Foloseşte mai multe expresii şi dă un fir naraţiunii. Cum a spus şi Bridgit, acţiunea sare cu mult peste aşteptări. Însă astea sunt criterii ce vor fi învăţate pe parcurs. Cât despre poveste în sine, îmi place. Este originală, deşi are câteva scăpări care la început m-au indus în eroare. Încearcă să te exprimi mai bine cu privire la locul în care se află persoanjul. Descrie! Peisajul, alea, alea. Am văzut că ai făcut şi asta în unele cadre, dar nu e îndeajuns.
Spor în continuare şi aştept alte creaţii.

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
Misterio

MesajSubiect: Re: Element 6   Vin Aug 16 2013, 20:46

Voi incerca sa-mi folosesc imaginatia cat mai mult.Si voi incerca sa ascult aceste cerinte cat de mult pot.Daca mai e vreo problema,nu ezitati sa o spuneti.

Capitolul 3-Lupta!Blaze vs Berdis de nivel 2!
A inceput inca o zi frumoasa de primavara in orasul Kerper.Nu v-am spus prea multe despre orasul Kerper nu?Ei bine orasul Kerper este unul din cele mai mari orase din Noua America.Ideea a luat fiinta de la Josh Kerper,care a fost fondatorul orasului acum 100 de ani.De atunci,a inceput modernizarea indelungata a acestui oras minunat pana la acest moment.Ne-a ajutat tehnologia japoneza,care la acest moment este folosita pentru scutul anti-meteoriti.Va vine sa credeti ce tehnologie avansata au japonezii?In fine,sa revenim la ce ziceam.Orasul Kerper este supranumit si orasul monstru datorita faptului ca aici vin cei mai multi Berdis din intreaga lume.Probabil ca ei simt esenta de Beast Keeper.Acum sa ne intoarcem la mine...Era dimineata,cand eu dormeam copac.
Suna alarma:Trrrrrr
-Mai vreau sa dorm 5 minute!
Trrrr!
-Bine bine ma trezesc!
Opresc alarma si ma pregatesc de scoala.Cobor de la etaj si ma apuc sa mananc micul dejun.
-Neata frate!
-Neata copilas! Asa ii mai zic eu uneori.
-Ia zi,ti-ai gasit vreo iubita ca se apropie Valentine's Day.
-De parca am nevoie.Nu am avut timp de 15 ani si tu ma pui acum.
-Aha!
Fratele asta ma omoara!
Termin micul dejun si ies pe usa indreptandu-ma spre liceu.Pe drum,ma intalnesc cu Carla care era imbracata ca deobicei,cu decolteul aproape scos la vedere,o bluza verde si o fusta roz patata cu albastru pe ea.Ma pun mai aproape de ea si ii zic:
-Buna!
Buna ii zic si lui bunica!
-Buna!
-Deci ce mai faci?
-Pai ma duc la scoala,nu vezi?
-Era logic....
Ca venirea mea...
-Deci ti-ai gasit o iubita de Valentine's Day?
Si ea ma intreaba??
-Pai nu...
-Atunci vreau sa-
Nici nu termina bine ce vrea sa spuna ca simt o energie in jurul nostru.
-Berdis.
-Hei Blaze!
-Salut Shane!Vad ca ai simtit si tu aia.
-Da,e unul mai puternic ca aia slabi.
-Of,iar Berdis?Nu se mai termina?
-Ea e Carla?
-Da,fix cand vroia sa-mi spuna ceva,a intervenit Berdis-ul asta nenorocit!
-Si vroia sa-ti spune de-
Nici Shane nu termina bine ca acel Berdis se apropie iar energia lui creste.
Asta e unul de nivel 2?
-Shane,sa mergem!
-Ok!
Mergem catre acel Berdis si cand il vedem,e cam de 2 ori cat un Berdis normal.Asta vine 4 metri.Este negru,musculos si are o expresie a fetei de iti vine sa vomiti pe ea.Ghearele lui sunt lungi cam cat incheietura mainii mele,iar dintii lui sunt indoiti ca un fier de un tip puternic.Are dintii ca cercurile.
-Da,am avut dreptate,e un Berdis de nivel 2.
Un Berdis de nivel 2 este un Berdin evoluat.Berdis are 5 stadii de evolutie.Toti se nasc ca Berdis de nivel 1,adica demoni din sufletele criminalilor.La nivelul 2,demonul are controlul complet asupra sufletului.La nivelul 3,Berdis prinde o culoare rosie la maini.Cat despre nivelul 4,cand apare,pamantul se cutremura deoarece picioarele cantaresc dublul unei balene.Iar un Berdis de nivel 5 este supranumit Imperio deoarece 1 din 1 milion devine Berdis de nivel 5.
-Deci ce facem Blaze?
-Luptam!
Ne ducem catre el.Eu ma duc pe partea dreapta iar Shane se duce pe partea stanga.Eu incep sa-i distrag atentia iar Shane leaga pumnalele intre ele si le leaga de acel Berdis.
-Thunder Style:Gate of Paralizy!
Monstrul este electrocutat,iar eu gasesc o deschizatura.
-Gata cu joaca!Fire Style:Fire Slash!
Lovesc acel Berdis cu sabia ce a creeat o lama de foc,si s-a dus inspre el.A fost taiat in doua de lama aceea,dupa care energia lui a disparut.Odata cu energia disparuta,incetul cu incetul a disparut si el.
-Pfiu,s-a terminat!
-Da....
-Baieti,intarziem!
Eu cu Shane:Aoleo!!
Ajungem la timp la ore datorita faptului ca Carla ne-a dus in zbor.In timpul orei m-am mutat cu Carla ca sa vad ce vroia sa-mi spuna pe drum.
-Hei Carla,ce vroiai sa-mi spui pe drum?
-Ca a aparut un bal de Valentine's Day.
-Si..asta are legatura cu mine?
-Da!Vei fi partenerul meu!
In acel moment am ramas stana de piatra.Dupa 2 minute de stat ca statuia,am revenit din nou printre oameni si am ramas uimit.
-Um...nu ai alte variante?
-Pai Shane nu vrea sa vina ca nu ii place balul,iar ceilalti si-au gasit partener.
-Ok.
Cum a trecut aceasta ora,celelalte nici nu au mai contat pentru mine.Nu,nu am chiulit,insa timpul a trecut repede cand m-am gandit ca balul este peste 2 zile.Orele s-au terminat intr-un final,apoi m-am dus spre casa cu gandul la bal.
~Va urma~

I fell it deep within
It’s just beneath the skin
I must confess that
I feel like a monster

Sus In jos
Evonne

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Re: Element 6   Lun Aug 19 2013, 19:17

Nu m-a surprins. Mi se păruse mai interesant primul capitol. Din nou, foloseşte mai multă naraţiune! Prea mult dialog, care cuprinde maxim 5 cuvinte din câte am văzut. Exprimă ceea ce simtă caracaterul, vede, miroase. Ai trecut prea repede de la o conversaţie la luptă. E total aiurea, mai ales că era scurtă. Nu îţi mai exprima ideile în naraţiune: "Nu v-am spus prea multe despre orasul Kerper nu?Ei bine orasul Kerper este unul din cele mai mari orase din Noua America". Încearcă să-şi faci ideea şi să o transpui în creaţie.
Aştept alte creaţii~

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Element 6   

Sus In jos

Element 6
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum