AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Creaţii.

In jos 
AutorMesaj
Evonne

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 1913
Localizare Localizare : Transilvania.

MesajSubiect: Creaţii.   Mar Aug 13 2013, 02:18

Ăm, o să-mi încerc şi eu norocul şi voi posta două dintre one shot-urile pe care le-am compus. Sunt începătoare, deci orice sfat este din punctul meu de vedere.. binevenit.
_____

Pierzanie

Mă depărtez uşor de ea, lăsând trandafirul să-i cadă pe piele. Era unul negru, ofilit. Precum era mintea şi inima mea acum, văzând-o în starea ei. Era molipsită de acea boală infernală, stâpânindu-mi lacrimile să nu curgă pe obraji-mi plăpânzi. Era doar o iluzie? Sau doar un vis. Eram pierdut în eternitate, căutându-mi calea firavă. Mă apropri de ea, plimbându-mi degetele pe obrajii ei.
- Dispreţ. Asta simt pentru tine. M-ai dezamăgit.
O las jos, lăsându-i capul pe iarbă. Mă depărtez. Ce puteam să fac? A promis că va supravieţui. M-a minţit. Nu mai credeam în ea, în mine. Fugeam spre lumină, dar oare era bine ceea ce fac? Nu puteam să-mi arăt o cale atât de dezonorabilă, doar pentru o persoană care m-a dezamăgit. Eram confuz, nu puteam gândi limpede. Dar oare era bine ce făceam? Să dau toată vina pe ea. Plecasem de acolo, lăsând-o în pustietate. Nu mai avea rost să lupt pentru ceva ce era pierdut. Durerea mă apăsa, iar în timp ce alergam, mă împiedicam de viaţă. Săream peste fiecare promisiune făcută de ea, şi peste amintirile care-mi lăsau mintea confuză. Voiam să scap de intenţia de a mă întoarce. Nu merită, nu mai merita..
Trandafirul rămăsese pe trupul fetei, odată cu necugetarea mea. Am lăsat-o aşa cum m-a lăsat ea pe mine. Nu speram să fie mai bine, nu mai îndrăzneam să vorbesc. Doar prin fapte, îmi mai puteam arăta adevăratele sentimente.

Artă abstractă

Puteam să-i simt furia care se năpustea asupra mea. Se cufunda în uitare, agăţându-se de singurul fir care făcea legătura între eternitate şi mortalitate. Îl văd cum se aproprie de mine îndreptându-şi braţele spre trupul meu firav. Zâmbeşte sadic în timp ce cu o mână de-a sa înfăşoară o aţă de-a lungul braţelor mele, lăsând cicatrici în urma lor.
- Cine eşti? Ai devenit un monstru în neant. Adu-ţi aminte cine eşti.
Cuvintele îmi ieşeau din gură, dar fără nici un rost. Nu mă putea auzi. Era orb de furie şi dornic de răzbunare. Pofta lui de sânge era de necontrolat. Se depărtă de mine, aplecându-şi capul spre podea lăsându-şi mâinile în aer. De pe vârfurile degetelor se scurgeau stropi de sânge, care se îmbinau perfect cu nuanţa podelei. Culoarea se transformase într-una de vinovăţie şi de supunere.
- Nu te înţeleg.. eu eram marioneta. Deci de ce? Reacţionezi într-un mod abstract. Îţi laşi sentimentele să te predomine şi acum asta? Nu.. te mai recunosc..
Acţiunile sale erau fără motiv. O inimă de păpuşar are vise neînţelese, lacrimi ascunse, şi viziuni fragile.
- Arta mea a fost distrusă de cei care o subjugau datorită faptului că nu o înţelegeau. E modul meu de a-mi crea propria viziune, folosind sângele pe post de culoare. Mă vei înţelege?

I need to calculate
What creates my own madness

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://lairics.tumblr.com/
Stark-senpai

Mesaje Mesaje : 92

MesajSubiect: Re: Creaţii.   Vin Iun 20 2014, 02:07

Văd că nu are nimeni tupeu să-ți zică ceva Surprins
Faine one-shot-uri. Mai multe metafore și încearcă și o narațiune dintr-o perspectivă obiectivă. Îmi plac cele subiectivizate, dar poți mai mult.

Hai, Dalia!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Creaţii.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Zona fanilor :: Colțul artei :: Fan Fiction-
Mergi direct la: