AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Role Playing Game

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Role Playing Game   Dum Aug 14 2016, 20:58

Am avut câteva probleme în anii trecuți cu persoane ce voiau să joace RPG pe acest forum, dar erau dezamagite de ce găseau aici , totul pentru că ei aveau așteptări de genul grafică, lume colosală digitală, și pot continua cu lista. De aceea fac acest topic, o să explic puțin conceptul.

În primul rând, totul aici se face prin scris și nu există grafică!

Totul începe în forumul numit "fișă de personaj", unde fiecare membru al forumului își poate crea un personaj așa cum vrea el, de la personalitate la aspect, comportament, pasiuni, orice. Sfatul meu este totuși să nu vă așteptați ca lumea să reacționeze la personajul vostru exact cum scrie în fișa lui, ci voi să vă comportați în posturi așa cum a-ți scris la început. De exemplu dacă aveți un caracter și a-ți scris undeva în fișă "Foarte atractiv" nu vă imaginați că toate fetele să îi pice la picioare, voi trebuie să îl jucați ca să fie atrăgător. Un alt exemplu ar fi cel de personaje în fișa cărora scrie "Plin de viață, mereu fericit" și când faceți primul post personajul vostru este "Viața asta e prea crudă, mă duc să-mi tai venele".

În al doilea rând încercați să explicați cât mai bine ce face personajul vostru și încercați să fi-ți cât mai realiști în timp ce descrieți ceva, nimeni nu spune să specificați cât gudron conține țigara fumată de caracter sau modul în care ține mâna pe pix, dar sfatul meu este să descrieți locația în care vă aflați ca să creați un efect frumos de imersiune, iar în cazul luptelor descrieți orice detaliu neînsemnal, acela poate fi folosit mai târziu pentru a câștiga.

Bun, acestea sunt lucrurile de bază ce am vrut să le fac făcute cunoscute, trecem la reguli. http://anime-color.forumz.ro/t1354-reguli-rpg

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Role Playing Game
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Lumea RPG :: Air Gear RPG :: Informații Generale :: Reguli RPG-
Mergi direct la: