AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Taramul parasit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Mell Karamell

Mesaje Mesaje : 152

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 00:59

(Incantatie)Matria Sonta Barabosa. Matra Sonta Barabosa.
Mistic reusise sa patrunda in mintea ei. Inauntru era intunecat si sumbru. Acolo d
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:04

Da de ea cand era o mica fetita, plangand.
-Hei, de ce plangi?
Fetita:-Ahahaha. Mi-e frica. Zise ea printre lacrimi.
-Nu-ti fie, drama mea. Acesta e locul unde ti-e permis sa faci ce vrei.
Fetita se linistise si o lua pe Mistic in brate.
Fetita:-Multumesc! Dar tu de ce esti aici?
-Bunica a ascuns o amintire cu locul unei carti foarte importante. Tu esti de aici, ma ajuti sa o caut?
Fetita:-Desigur. Zambeste gingas, o ia de mana si merge cu ea pe un coridor plin cu usi care ascundeau amintirile sale.
Sus In jos
spawan019

Mesaje Mesaje : 148

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:14

Spawan aprinde tortele sa fie lumina si intra adanc intr-un tunel plin de morminte.
Gand:-Ceva interesant...
Ajunge in capat si gaseste un sicriu din piatra pe care scria
"Secretul nu pleaca fara celalalt secret"
Spawan isi pune cartea pe sicriu si prin magie apare o carte veche pe mormant. Dupa ce pune mana pe ea, biserica incepe sa se prabuseasca peste Spawan
Gand:-Nu-i bine.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:20

Cat timp Mistic rascolea alaturi de micuta printre amintiri, in lumea vie, agiatia incepu sa se simta. Tatatua reusi sa profite de pe urma transei kui Mistic pt a se folosi de ea ca de o marioneta, atacandu-l pe cel care se afla in casa, pe Yamatha.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:26

Spawan apuca niste lanturi si pleaca printr-un tunel pe care il creeaza. Datorita faptului ca biserica se prabuseste, se formeaza un cutremur mare in tot orasul.
Gand:-Trebuie sa o iau pe Mistic repede.
Spawan ajunge cu greu pe sub pamant spre casa.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:35

Tatatua:-Ne intalnim din nou, Yamatha. Esti pregatit sa afli cum e sa traiesti printre mortii vii?
Yamatha:-Niciodata! Mereu o voi ajuta pe Mistic sa scape de tine!
Gand:Cum sa fac sa nu o ranesc pe Mistic?
Yamatha arunca spre corpul lui Mistic niste lanturi care sa o tina in loc, ca sa nu fie nevoit sa ii faca vreu rau.
Tatatua vazand lanturile apropiinduse, face o miscare prin care le evita, insa ce nu stia era ca lanturile acelea erau vrajite sa se intoarca la fel ca un bumerang si il cuprinde pe Tatatua in el.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:40

Spawan ajunge pe sub pamant si simte o lupta. Iese de sub pamant si isi prinde lanturile de lanturile care o tineau pe mistic, iar cu focul, le topeste pentru a le uni. Prin lanturi, Spawan transmite cheata care se apropie de cei 2.
-Nu va mai prostiti si haideti, se prabuseste totul.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 01:51

Mistic se opreste si simte cum lanturile ii strang corpul.
-Sper ca Yamatha e bine!
Fetita:-Sigur ca e bine, ca doar e cel mai bun.
Inafara lumii interioare a lui Mistic, Tatatua se infurie si isi foloseste puterea ca sa se descatuseasca din lanturi.
Tatatua:-Niste lanturi amarate nu ma pot oprii pe mine!
Yamatha:-Spawan, stsi! Daca Tatatua paraseste aceasta casa, Mistic nu va mai trai. Pt ca a pus o vraja care s-o opreasca, in cazul in care acesta ar fii iesit din casa. Mistic si-ar sacrifica viata, doar ca Tatatua sa nu ajunga liber.
Yamatha reface echilibrul de pe acel taram, calmand cutremurul si posibilele prabusiri.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 17:13

Dupa ce lantul se rupe, gheata lui spawan reuseste sa ajunga la Mistic si o imobilizeaza formand un sicriu de gheata. Spawan lipeste o pagina de carte pe sicriu sigiland-ul pe Tatatua.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 22:45

Yamatha:-Ooo, nu. Tatatua e acum in mintea lui Mistic. Trebuie sa o trezim pe Mistic. Dar nu stiu daca a gasit ceea ce cauta. Daca nu a gasit inca, va fii o problema. Tatatua va incerca sa o ucida pe Mistic.
Mistic se plimba pe coridoarele sumbre ale subcontientului sau, cand deodata se aude sunetul unei usi care se tranteste.
Fetita:-Hiii, e aici!
-Ce a fost asta? Si cine e aici?
Fetita:-Imi pare rau... Dar trebuie sa plec.
Fetita disparu si o lasa pe Mistic singura.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 22:57

-Ia-l ca pe un test, Mistic va duce o lupta de putere psihica, chiar daca ea o sa simta durere, totul se intampla in capul ei. Daca este adevarat faptul ca ea surprinde lumea, atunci fiind in creierul (teritoriul) ei, va putea castiga o lupta contra lui Tataua si isi va merita corpul. Daca nu, il voi face pe Tatatua sa paraseasca corpul lui Mistic.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 23:35

Mistic simti cum aerul devine tot mai rece, ceea ce insemna un lucru rau.
Tatatua:-Cred ca e prima oara cand ne intalnim. Esti pregatita sa-mi oferi corpul tau? Ha ha ha ha ha!
-Niciodata!
Tatatua se indrepta spre ea in fuga vrand sa o atace. Insa el fu distras de plansetul fetitei, asa ca Mistic in acea clipa de neatentie, scoase si ea doua cutite pe care i le infipse in picior. Acesta nervos facu o miscare rapida si intr-o clipa se afla in spatele lui Mistic si tinea unul dintre cutitele din picior la gatul fetei.
Tatatua:-Slabut, fetito! Slabut!
-Ceea ce tu nu stii este ca asta e lumea mea, unde totul e permis.
Mistic isi modifica mainile in cutite si il strapunge pe Tatatua. Mistic crease niste lanturi din care nu exista nimic care sa le desfaca si il prinse pe acesta.
-Trebuie sa ma grabesc sa gasesc amintirea!
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 23:42

Gand:-Eu de ce sa nu lupt cu Tatatua daca este asa puternic?
Spawan merge catre Mistic si isi pune mana pe capul ei transmitandu-si gandurile
-Tatatua, te-am sigilat bine acolo, daca castigi corpul ei, te voi distruge cu tot cu corp si o sa ma asigur ca nu o sa poti iesii din el sa cauti alt recipient pentru tine. Nu mai bine incerci sa intri mai intai in creierul meu?
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 00:05

Tatatua:-Eu nu ma pun cu pustii, copile.
Mistic o prinde de mana pe fetita si se indreapta catre usa care dezvaluie locatia cartii.
(Amintire)Bunica:-Draga mea... exista 5 carti ca aceasta. Dar fiecare esti diferita. Cartea asta e a ta. Insa eu iti voi sterge amintirea ca mai tarziu sa o poti lua, si ca cel din interiorul tau sa nu stie despre ea.
Mistic aflase locatia carti si era pregatita sa iasa. O saruta pe cap pe micuta fetita si se puse in pozitia lotus, facand o incantatie, dar inainte de asta il eliberase pe Tatatua din lanturi.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 00:11

Gand:-Nimeni nu ma face pusti -.-
Spawan se enerveaza si isi deschide prima carte in care scria despre suflete si deschide la pagina despre sigilarea lor.
-Sigiliul celor 6 cai!
Gand:-Sper va ma va ajuta puterea cartii daca eu controlez elementele.
De deasupra lui Tatatua cad 6 bariere spre el vrand sa-l sigileze
Gand:-Mistic, daca-l ti putin pe loc pana cad barierele pe el, s-ar putea sa ai timp sa scapi definitiv de el.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 00:35

Puterea lui Tatatura era mare, si opri barele si fugi dupa Mistic sa o opreasca, ca sa-i poata fura corpul. Insa acesta ajunse prea tarziu. Mistic se trezise din transa.
-Dardardardar. E rece gheata asta.
Mistic se transforma intr-o sfera de foc care topi sicriul si iesi la suprafata.
-Stiu unde este cartea! Dar mai trebuie sa fie inca una. Din moment ce tu ai doia, eu am una si pe cealalta o voi lua. Insa unde e cea de-a cincea carte?
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 00:46

-O vom gasi si pe aia, eu acum am alte treburi.
Gand:-N-am crezut ca o sa gasesc ceva asa de folositor in carte.
-Mistic, daca vrei sa vi cu mine, nu ma deranjeaza...doar sa nu te deranjeze pe tine
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 00:57

-Desigur. Mi-ar face mare placere. Ma duc sa imi iau ramas bun de la bunica si vin...
Mistic o imbratisa pe bunica sa, si isi lua ramas bun.
-Sper ca vei fii bine, bunico. Yamatha va avea grija de tine. Asa-i, Yamatha? Se uita cu coada ochiului zambind catre Yamatha.
Yamatha:-Asa e! Vino aici! Yamatha o lua in brate pe Mistic, si o saruta pe frunte. Sa ai grija de tine, roscovano.
-Voi avea! Salutare.
Si Mistic pleca cu Spawan in treburile lor.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Mar Dec 16 2014, 01:18

-Mi-a facut placere Yamatha, la revedere batrano.
Spawan si cu Mistic merg in drumul lor/
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   

Sus In jos

Taramul parasit
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Break the Sky RPG :: Lumea de sub nori-
Mergi direct la: