AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Taramul parasit

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
spawan019

Mesaje Mesaje : 148

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 17:22

Spawan il trage in podea pana la gat fiind imobilizat. Il blocheaza acolo cu un sicriu de gheata. Si merge in casa langa Mistic
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Mell Karamell

Mesaje Mesaje : 152

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 17:34

Instrusul:-Groarahar.
Individul avea comportament animalic si ciudat.
-Tu! Il vezi pe baiatul de langa mine? Daca nu imi spui cine esti, si cine te-a trimis, acestea iti va stalci fiecare organ si os din trupul tau. Asa ca vorbeste!
Intrus:-Ha ha ha ha! Ma faceti sa rad! Acesta reuseste sa scape din sigiliul inghetat si il ataca pe Spawan cu arme care i-ar putea crea o moarte letala.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 17:47

Spawan isi invoca toiagul din vant.
Gand:-Speram sa nu fac mizerie in casa.
De sub pamant iese un tep din gheata, face o miscare cu toiagu spre el si un vant puternic il arunca in tep.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:26

Gand:Eu l-am prevenit, dar daca el nu a inteles, acuma a fost tras in teapa.
-Oare cine o fii?
Mistic cauta posibile buzunare, ca sa incerce sa afle ceva despre tip. Insa gaseste o suma mare de bani intr-un buzunar, alaturi de un bilet pe care era scris numele bunicii sale.
Bunica:-Baiete, ai facut cam mare mizerie aici. Si cine mai este si acela? Pare ca-i este somn.
-Buna treaba, Spawan. Dar acum nu putem stii cine este. Ti se pare cunoscut, bunico?
Bunica:-Da, este cel care aducea ziarul dimineata. Cred ca este epuizat.
Gand:Ziaristul? Ce se petrece aici?
-Tu nu stii cine este? il intreaba pe Spawan.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:32

-Habar nu am...
Gand:-Nu-i nimeni cu care sa port o lupta sanatoasa?
-Tipu ala de afara de ce nu intra inauntru?
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:34

-Tipul ala, daca intra pe usa aia, moare... De ce? Pai pt ca bunica a pus o vraja asupra tuturor posibilelor intrari din casa pt cei din clanul lui. Asa ca daca intra, se sufoca si moare.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:38

Spawan il scoate pe tip din teapa murdarind cu sange prin casa si il duce afara sa il intrebe pe celalalt tip daca-l cunoaste.
-T-i se pare cunoscut?
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:43

Yamatha:-Da... E tipul cu ziarul. Dar nu stiu daca ti-a spus Mistic sau nu, ca aici nimic nu e ceea ce pare a fii. Tipul cu ziarul nu era un om rau. Il vedeam in fiecare dimineata. Yamatha trage adanc aer in piept si spune:
Yamatha:-Acesta nu e baiatul cu ziarele. Este doar trupul lui. Insa altcineva se afla in corpul lui. Buna strategie.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:49

Spawan arunca trupul pe jos si merge spre ceata si in nelinistea orasului
-Daca lumea puternica este atacata pe aici, atunci si eu o sa fiu atacat.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 20:57

Yamatha:-Ai grija, Spawan. Nimic nu e ce pare a fii!
Mistic iese afara sa vada care e treaba si il vede pe Spawan plecand.
-Hey, Spawan. Ce vrei sa faci?
Yamatha:-Vrea sa se lupte cu cineva. Este un tip insetat de aventura si actiune.
-Ahh, este un tip ciudat. Merg in casa sa strang putin si sa ma uit dupa unele lucruri... Imi pare rau ca trebuie sa astepti afara. Vrei sa-ti aduc un ceai? Sau orice altceva?
Yamatha:-Nu, multumesc. Eu oricum trebuie sa plec. Am nevoie de putina odihna. Mie imi pare rau pt tine ca nu-ti permiti sa dormi. Sper sa gasesti cartea cat mai repede. Poate gasesti o vraja care sa te scape de el.
-Multumesc pt ingrijorare, Yamatha. Sper si eu. Salut.
Mistic intra in casa si facu o vraja prin care podeaua reveni la loc si era curat in casa.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:04

Spawan ajunge departe de casa aceea si nu totul in jurul lui era ciudat, dar lui i se pareau normale. Si se hotaraste sa-si incerce norocul.
-Are cineva o carte magica? Sau vrea cineva o carte puternica ca si a mea?
Si ridica cartea lui in sus, apoi si-o baga in haina la loc.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:12

Voci:-Copile, nici nu-ti dai seama ce ai facut.
Din toate partile aparu oameni dornici de puterea nemarginita a cartii.
Voci:-Nu ai venit in locul potrivit, baiete.
Cand din ceata apar oameni dorind sa puna mana pe carte.
Yamatha aparu de nicaieri si prinse un cutit care era menit pt Spawan.
De peste tot incepu sa ploaie cu cutite asupra celor doi. Yamatha ragi din rasputeri asemeni unui leu, si opri toate cutitele care se indreptau catre cei doi.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:16

-Pleaca, nu vreau sa fiu ajutat si sa riste cineva sa pateasca ceva pentru mine. Ma descur mai bine decat crezi.
Spawan isi crease o protectie din gheata sub haine in caz de cutite, ca sa nu-l patrunda prea tare si isi invocase toiagul din vant.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:19

Yamatha:-Acum ca m-am bagat, nu mai pot sa plec. Si in plus, imi era dor de o lupta. Si nu ma bag pt tine. Doar ca atunci cand am prins cutitul a fost pt ca nu vroiam sa te las sa scapi asa usor. Incepu sa rada.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:39

Spawan isi transforma toiagul intr-un evantai mare si face o rotire prin care arunca rafale puternice de vant taios (care chiar taie). Se uita in jur si vede unele urme de sange.
-Deci am nimerit pe cineva...sefii mari mereu ii tremit pe cei mici la inaintare.
Continua sa mearga.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:52

De sub pamant, patru maini iesi la suprafata si il prinse pe Spawan de picioare si il trase in pamant pana la brau si ii blocase picioarele in radacini cu spini in pamant care erau alcatuite si din otel, ca la fiecare miscare a picioarelor sale, acestea sa se stranga mai tare si sa ii taie picioarele.
Yamatha cand vazu ca puternicul Spawan este tras in pamant, incepu sa bufneasca de ras. Dar nici el nu era scutit asa ca copacii de langa el prinse viata si il prinse pe Yamatha si il suspendase pe acesta cu capul in jos.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 21:57

Gand:-Intr-un final...
Spawan incepe sa zambeasca si dintr-odata pamantul incepe sa se cutremure.
Spawan criogenizeaza tot ce are in jurul corpului lui. Pamantul cutremuranduse, lucrurile criogenizate din jurul lui spawan crapa si iese afara.
Gand:-Cred ca o sa-l ajut si pe el daca nu se descurca
OOC: Data viitoare cand ataci pe cineva, atacul trebuie sa fie cam pe la jumatate complet ca celalalt sa aiba sansa de a contra ataca. Este regula rpg.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 22:37

Yamatha trage aer in piept si se elibereaza din mana de lemn a copacului si sare pe una din crengile copacului, isi scoate katana din teaca, si taie copacul in doua.
Yamatha:-Copac necioplit. Incepu din nou sa rada de jocul sau de cuvinte.
Insa pe nepregatite, un tip cu un iatagan iese din ceata la 2 metri de Spawan. Acesta infinge iataganul in pamanat iesind fulgere si radacini puternice care se napusctesc asupra lui Spawan si a lui Yamatha. Yamatha se lupta cu acestea, ciopartind fiecare radacina care se apropia de el, inaintand in fuga catre inculpat. Aceata vazand ca Yamatha se apropie, o scoate din pamant pe Mistic si le spune:
Individ:-Daca mai faceti o miscare, gagica moare.
Yamatha vazand ca o are pe Mistic, face o miscare rapida prin care toate radacinile se ofilesc si mor, si o prinde pe Mistic sa nu cada.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 22:45

In momentul individului de neatentie, Spawan il prinde pe individ intr-o sfera de apa cu carcasa de gheata
-E norocos daca isi tine respiratia pana isi zice toata rugaciunea.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 22:59

Dar Mistic din bratele lui Yamatha devine mai grea, tansformandu-se in individul care se presupunea ca ar fii trebuit sa fie innecat si il strapunge pe Yamatha.
Individ:-Am stiut ca vei face tot posibilul sa o salvezi pe tanara domnisoara. Zise acesta cu un ranjet pana la urechi.
Yamatha cazu in genunchi injunghiat. Dar nu se lasa el asa de usor, asa ca acesta se multiplicase, iar dublurile sale il prinse pe acesta de maini si de picioare. Insa nici el nu se lasa doborat si isi scoase un cutit pe care il aruncase catre Yamatha, in speranta ca il va ucide, nimerindu-l. Yamatha cazu lat la pamant.
Individ:-Hah... A fost mult prea usor!
Insa clonele sale erau inca in viata. Iar din spatele lui, veni adevaratul Yamatha si isi infipse katana direct in toracele individului.
Individ:-Cum e posibil?
Yamatha:-Regula de baza a locului. Nimic nu e ceea ce pare a fii. Ii sopteste individului, acesta cazand strapuns de catre Yamatha.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 23:15

Spawan continua sa mearga
-Daca in sfera aia se afla cine nu trebuie, am lasat-o incat sa o poti sparge.
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 23:45

Yamatha se apropie de sfera de gheata, si o sparge iar din ea iese clona neinsufletita a individului.
Yamatha:-Tinere Spawan, ne mai auzim. Ma duc sa verific daca e Mistic bine. A fost interesanta aceasta lupta. Sper sa ne mai revedem. Salut.
Si Yamatha se indreapta catre casuta bunicii sa vada cum decurg lucrurile.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Dum Dec 14 2014, 23:52

Spawan stia ca totul este bine pentru ca sicriul de gheata de sub casa nu vibrase.
-Ne mai vedem.
Spawan vede o biserica si intra in ea
Gand:-Poate gasesc ceva aici
Sus In jos
Mell Karamell

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 00:30

Yamatha:-Mistic? Sunteti bine, doamnelor?
-Yamatha, intra inauntru.
Yamatha:-Aaa, ai uitat?
-Nu, nu am uitat. Am desfacut vraja.
Yamatha:-Sigur?? Nu uita ca daca n-ai facut asta, si intru in casa, voi muri.
-Sunt sigura. Intra odata!
Yamatha intra in casa cu pasi marunti si speriat.
Yamatha:-Am murit? Se uita imprejur cu un singur ochi. Pfiu... rasufla el usurat. Bine ca esti priceputa.
-Multumesc! Uite aici ce am gasit!
Mistic ii arata obiecte stravechi de lupta, arme letale si puternice care iti ofera putere mai mare in timpul unei lupte, putant astfel sa aspire din energia adversarului.
Yamatha:-Si?! Le vei pastra?
-Bineinteles! De ce nu?! Dar acum va trebui sa fac o incantatie, ca sa ajung in adancul amintirilor mele, pt a afla locul cartii!
Yamatha:-Dar asta nu te va pune intr-un fel de transa?
-Ba da!
Yamatha:-Si atunci? Vrei sa il lasi pe Tatatura sa detina controlul asupra ta?
-Nu am de ales, Yamatha. Trebuie sa aflu unde e ascunsa cartea! De aceea am scos vraja care te tinea pe tine departe de casa, pt ca sa te lupti cu el cat timpt eu rascolesc amintirile. Si am pus alta in loc, special facuta pt el.
Yamatha:-Si Spawan? Si el ne-ar putea fii de folos.
-Stiu. Dar nu ma risc. Sa incepem, atunci.
Mistic isi facu in jurul ei un cerc din praf de esenta de frunze de eucalipt si se puse in pozitia lotus.
-Ureaza-mi bafta.
Yamatha:-Bafta tie, bafta mie!
Mistic incepu sa rosteasca cateva incantatii in gand, dupa care le rostea cu voce tare.
Sus In jos
spawan019

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   Lun Dec 15 2014, 00:44

Spawan plimbandu-se prin biserica, gaseste o biblioteca si scoate toate cartile din ea, dar una cand iese, se deschide o usa din spatele bibliotecii. Spawan intra inauntru unde era un mormant ascuns cu magicieni batrani morti.
Gand:-Poate gasesc cartea aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Taramul parasit   

Sus In jos

Taramul parasit
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Break the Sky RPG :: Lumea de sub nori-
Mergi direct la: