AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[Tehnici] Zaschash Forkey

In jos 
AutorMesaj
Forkey

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 22
Mesaje Mesaje : 1342

MesajSubiect: [Tehnici] Zaschash Forkey   Joi Iul 24 2014, 01:23

Zanpakuto- Zenton:
Spoiler:

Shikai- Desparte!:
Spoiler:

1.se activeaza prin comanda: Zenton: Desparte!
2.acesta se desparte in 2 sabii cu abilitati diferite
3.in jurul meu apare o aura care are rol in aparare si in marirea reiatsului
Spoiler:

-e de culoare albastra
4.shinkaiul imi mareste abilitatile de lupta ( viteza, putere, reiatsu)
5.stilul de lupta: - in mana stanga tin sabia invers, rai in mana dreapta o tin normal

Kido:
a)Bakudo:
-Bakudo 4: Hainawa
Spoiler:

-Bakudo 21: Sekienton!
Spoiler:

-Bakudo 45: Rendan
Pot crea cu ajutorul picioarelor mele niste cabluri ( cam ca la hainawa) care se plimba pe sub pamant si pot fi controlate de mine. Acestea sunt oarecum prinse de talpa mea, dar sunt foarte greu observabile si nu ma incurca la miscari, deoarele le pot lungii foarte mult. Cand nu mai am nici un picior pe pamant, raman nemiscate pana ating iar pamantul.

b)Hado:
-Hado 4: Byakurai
Spoiler:

-Hado 11: Tsuzuri Raiden
Spoiler:

-Hado 31: Shokkaho
Spoiler:

-Hado 32: Okasen
Spoiler:

-Hado 33: Sokatsui
Spoiler:

-Hado 45: Magnetic Field
Aceasta tehnica are efect pe o anumita raza. Ea tine pe cei din interiorul ei pe pamant si ii face sa se miste mai greu. Tehnica o pot oprii si cand fac asta primesc o parte din reiatsu inapoi. Ea nu are efect asupra plantelor, tehnicilor sau obiectelor. Tehnica ma afecteaza si pe mine.

Shunpo:
Spoiler:

Planta Quick Grow:
Este o planta ce asculta tot ce spun. Aceasta creste la semnalul meu si il prinde pe adversar ( daca poate). Daca la prins si ii spun sa atace ii infige foarte multi spini in corp. Aceasta planta poate fi controlata numai de mine, deoarece am samanta originala in corp si aceasta nu poate fi copiata si nu mai exista una ca ea. O clona perfecta care ar avea tot la fel ca mine, nu ar putea sa controleze planta, decat sa o creeze. Samanta este practic un alt organism. Planta devine mai puternica, daca este alimentata cu reiatsu ( asta insemnand ca poate fi alimentata de catre mine, trimitandu-i reiatsu si daca intra in contact cu reiatsu care sta in jurul corpului, sau reiatsu care se foloseste la aparare, in sensul ca se poate lipi de un scut si sa se alimenteze). Aceasta poate fi folosita si in aparare ( pur si simplu creste si incaseaza lovitura)

Mai am mult de lucru.

Bring me out
Come and find me in the dark now
Everyday by myself I'm breaking down
I don't wanna fight alone anymore
Bring me out
From the prison of my own pride
My God
I need a hope I can't deny
In the end I'm realizing I was never meant to fight on my own

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului