AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Sange Satanic

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Loveless

Mesaje Mesaje : 467

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Joi Iul 31 2014, 16:58

Cain ramane nemiscat, privind in gol.
-Nu...Nu stiam...spune intr-un mod robotic, pe un ton stins.

Spoiler:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ghost Mask

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 19
Mesaje Mesaje : 142
Localizare Localizare : Cluj

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Joi Iul 31 2014, 18:44

Spoiler:

Am coborat langa el si l-am luat in brate.
-Hei, e in regula atata timp cat nu ma duci acolo. am spus apoi l-am sarutar.
Spoiler:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ghost-mask.tumblr.com/
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Joi Iul 31 2014, 23:05

" Are o trauma...? Un reflex conditionat intre sptaiul spitalului si momentul mortii. Nu imi pot imagine prin ce a trecut atunci... Asta ma face sa ma intreb din nou: chiar si-a dorit sa moara? Sau doar a vrut sa puna capat suferintei? Dar nu este ceva ce pot intreba."
-Imi pare rau, Matt... este tot ce reuseste Cain sa spuna, pe acelasi ton.
Brusc, simte o veche tristete adanca si murdara, impletita cu aceeasi confuzie. Abia reuseste sa raspunda imbratisarii, pierzandu-si toata puterea.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Vin Aug 01 2014, 00:23

Inca il tineam pe Cain in brate, il simtiam moale, de parca avea sa mi se scura printre degete.
-Hei, Cain, esti in regula ? Nu te mai nigrijora deageaba. am spus si l-am strans mai tare in brate.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Vin Aug 01 2014, 02:24

Cain ramane la fel de afectat. Mainile ii tremurau usor, era palid ca o fantoma si extrem de rece. Dar nu tremura din cauza temperaturii. Se afunda in imbratisarea lui Matt, ascunzandu-si expresia.
-Mi-e teama, Matt...Mi-e atat de teama. Nu numai ca te voi pierde din nou. Mi-e teama de viitor. Imi este mai multa frica de viata decat de moarte, dar nu vreau sa mor. Nu are niciun sens, nu...? Nimic nu are sens...

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Vin Aug 01 2014, 03:11

M-am indepartat putin de Cain si l-am prins de mana. Ma uitam in ochii lui negrii mai intunecati ca orice alt abis. Ochii lui erau atat de tristi, voiam sa fac ceva pentru al ajuta dar nu atiam ce.
L-am luat in brate pe la spate si m-am inaltat incet cu el deaspra orasului. Ma uitam la stele, deja se inoptase.
Spoiler:

Mi-am lasat barbia pe umarului lui si m-am oprit din miscare. Era asa rece, i-am dat un pupic pe gat si mi-am lasat iar barbia pe umarul lui.
-Cain? Esti bine? Vrei sa megem undeva unde e mai cald? Esti foate rece si nu vreau sa racesti sau ceva. am spus apoi l-am strans mai puternic in bate.
Nu voiam sa ii dau drumul cu nici un pret. Imi era asa drag ca de s-ar putea nu l-as mai lasa din brate niciodata.
-Hei, Cain? am spsu eu dupa un timp de aspteptare indelungat.
Ii tineam mana intr-a amea, era atat de rece, atat de palida incat ii puteam vedea venele albastrii cu se ramificau.
-Sti ca te iubesc si te voi iubi mereu. am spus poi i-am ridicat mana si i-am sarutat-o.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Vin Aug 01 2014, 17:33

Cain pare sa fie paralel cu aceasta lume. Chiar daca corpul lui rece, ce pare fara viata -un simplu cadavru ambulant- se afla aici, gandurile lui ratacesc departe, intr-o lume numai a lui.
-Nu inteleg...De ce ai iubi...o persoana ca mine, reuseste sa spuna Adolphe, revenind mai aproape de realitate.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Vin Aug 01 2014, 18:01

-De ce, nu stiu, nu cred ca am nevoie de un motiv ca sa te iubesc. Pur si simplu te ador si as face orice pentru tine. Cred ca asta e de ajuns.
Inca il tineam de mana, pentru o clipa l-am dat jos de pe mine si il tineam de mana ca sa nu cada, apoi l-am ridicat iar de data asta eram fata in fata.
-Nu prea cred ca intelegi de ce te iubesc din explicatia mea, dar uita-te in ochii mei. Te iubesc, te-am iubit din prima clipa in care te-am vazut si nimic nu s-a schimbat de atunci. am spus apoi m-am apropiat usor de el si l-am sarutat.
Spoiler:

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 14:07

Cain il priveste de jos, ramanand suspendat numai din cauza imbratisarii lui Matt. Ar fi vrut sa cada si, in acelasi timp, ar fi vrut sa ramana pentru totdeauna in bratele lui Matt.
Spoiler:

-Sentimentele noastre au fost aceleasi de la inceput, din primul moment in care ne-am cunoscut. Si totusi a fost nevoie de moarte pentru a ni le recunoaste reciproc, spune Cain avand un zambet stramb, ironic, care ascundea o extenuare emotionala si mentala.
Cain isi ridica mainile, prinzandu-l de brate pe Matt.
-...De aceea. Te voi iubi si dupa moarte. Etern.
Cain isi lasa capul in jos, ascunzandu-si expresia. Mainile ii tremura usor. Incearca sa ii dea bratele lui Matt la o parte, pentru a putea cadea in acel abis adanc al mortii ce in asteapta jos... Dar nu are destula putere, nu isi mai poate retine nici lacrimile.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 14:23

Imi dadusem seama ce vroia Cain sa faca, asa ca imi anulez puterea si cadem in gol.
-Asta e cea ce ai vrut, Cain ? spun si il stang mai tare in brate.
Cadeam, aveam sa levitez din nou pe cand distanta dintre noi si pamant avea sa fie mai mica de un metru.
Ajunsesem la acel metru fata de pamant, am amortizat caderea in proportie de 60%, Cain era deasupra mea si nu avea sa pateasca nimic. Am facut cunostinta cu pamantul, spatele ma durea dar era suportabila.
L-am stans pe Cain in brate si am ignit putin de durere.

Ultima editare efectuata de catre Ghost Mask in Dum Aug 03 2014, 15:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 15:01

Cain se afla inca in bratele lui Matt, protejat.
" Este moartea atata de calda si placuta...? Daca as fi stiut..."
Nu stie ce se intamplase, tot ce isi aduce aminte este expresia lui Matt. Astfel isi da seama ca inca este in viata. Isi deschide ochii, sprijinindu-se de maini. In acel moment, devine palid ca o fantoma: sub el se afla Matt, care respira cu greutate, de parca o durere suprema il impiedica. Mintea lui Adolphe se goleste de ganduri si se umple de disperare si teama.
Spoiler:

-M...Matt... rauseste sa murmure Cain, privindu-l fix pe Matt.
In cateva clipe isi da seama ce s-a intamplat. Il ridica usor pe Matt, punandu-i mana pe spate pentru a-i sustine greutatea. Expresia lui Cain se umple de lacrimi, in timp ce il umbratiseaza si isi pune capul pe umar. cuprins de frica de a-l pierde sau poate de alte sentimente complexe, se leagana usor, panicat, in timp ce il imbratiseaza. In acel punct de disperare, isi lasa capul pe spate, privind spre cer.
- Daca exista vreun Dumnezeu, Zeu sau orice zeitate...! Te implor....Te implor...nu imi face asta...Ma poti ucide pe mine, dar nu pe el...
Cain isi afunda din nou capul in camasa lui Matt, asteptand un miracol. Si a auzit acel miracol: bataia inimii lui Matt.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 15:40

L-am mangaiat usor pe cap pe Cain si am incercat sa spun ceva dar gura a inceput sa mi se umple cu sange. L-am dat pe Cain la o parte si am inceput sa tusesc. Am lasat o mini balta de sange si m-am intros spre Cain.
-Hei, e in regula, nu aveam sa mor. Am atenunat impactul. am spus si i-am zambit desi din gooltul gurii imi curgea sange.
Mi-am ridicat mana-mi tremuranda ca sa ii sterg lacrimile de pe obraji si i-am dat un pupic pe frunte. I-am sters urma de sange pe care i-o lasasem si l-am prins de mana.
Spoiler:

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 16:22

Cain il imbratiseaza, dar nu foarte strans, pentru a nu-l rani.
Spoiler:

-Nu vreau sa ma ierti, pentru ca ceea ce am facut este de neiertat.
Cain isi ridica privirea cu o anumita ezitare si ii sterge usor urma de sange de langa gura.
Spoiler:

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Dum Aug 03 2014, 18:46

-Cain, e in regula. Eu am vrut asta, nu are de ce sa iti para rau, bine ? Te rog sa imi promiti ca nu vei mai incerca niciodata sa te mai arunci in gol sau sa te sinucizi, bine? am spus apoi m-am uitat in ochii lui intunecati.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Lun Aug 04 2014, 01:05

Cain ramane cateva momente tacut, gandindu-se la un raspuns conventional, care nu l-ar deranja. Intr-un sfarsit, doar afirma printr-o miscare a capului.
-Promite-mi acelasi lucru, spune Cain pe un ton serios, reluandu-si acea privire hotarata.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Lun Aug 04 2014, 01:19

-Bine. am spus eu vesel desi starea in care ma aflam nu imi prea permitea dar na asta-i viata
I-am intrins degetul mic, mana inca imi tremura de durerea pe care o simteam in tot corpul.
- Pinky Promise ? am spus apoi i-am zambit.  

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Lun Aug 04 2014, 01:55

In urmatorul moment, Cain se apleaca spre Matt si il saruta rapid, ca dintr-un reflex necontrolat.
Spoiler:

-Nu trebuie sa te fortezi sa zambesti cu mine, Matt, spune Cain pe vechiul lui ton care nu tradeaza nicio emotie.
Spoiler:

Adolphe se gandeste la urmatoarea miscare: trebuia sa se ocupe de ranile lui Matt cat mai curand. Dar asta necesita intai un control medical. Ramane pe loc, uitandu-se la Matt, asteptand.

Spoiler:

Sus In jos
Ghost Mask

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Mar Aug 05 2014, 01:56

-Nu iti mai face griji pentru mine, sunt in regula. am pus eu destul de vesel.
Mi-am dat jos geaca apoi tricoul  si m-am intors cu spatele la Cain.
-Sti, nu e ca si cum as avea spatele vanat, nu ?
Spoiler:

Am inceput eu sa rad findca stiam ce aveam pe spate, era vanat, ma invineteam usor.
-Daca imi pui ghiata pe tot spatele si mergem in parc ca sa dorm pe tine, te iert pentru ca ai vrut sa te arunci in gol. Bine? am spus eu putin sarcastic.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   Mar Aug 05 2014, 14:08

Cain expira prelung, dandu-si seama ca nu il poate convinge. Isi indoaie capul putin intr-o parte, avand un zambet stramb, cu o nota ironica.
-De acord, si eu nu sunt deloc sarcastic. Dar asta ar fi o favoare pentru mine.

Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sange Satanic   

Sus In jos

Sange Satanic
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Barul-
Mergi direct la: