AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Săritura pentagramă

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:01

Nu fusesem niciodată pe munte așa că am spus: "de ce nu?", cu rolele motorizate în picioare, cu jacheta mea preferată, cu vânătăile de rigoare ca după orice plimbare de a mea, eram gata să cad de pe munte, pardon, să merg pe munte. E același lucru pentru mine sincer să fiu.
-Aer curat,păzea că vin.
Am strigat către vârful muntelui eu fiind încă la bază și începând să urc cărarea.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Amy

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 206

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:06

Si, undeva prin apropiere era Alaude care dormea intins pe iarba verde. Parea linistit si inofensiv.. nu putea sa-l trezesti, dar se pare ca o... capra nu era de aceasi parere. Ea a tinut taman sa-i dea doua copite in stomac ca sa se trezeasca.
Baiatul, mai sa zica ceva de dulce incat sa-l aude cineva dar, prefera sa nu-si bata capul cu lucruri inutile si, o ia la pas tinandu-se cu mana de locul unde fusese lovit.
Sus In jos
Jaden

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:11

Eu căutam stânci ieșite în relief pe care să sar și să simt adrenalina, până văd că atunci când aterizarea eșua impactul cu pietrele nu era de loc plăcut, tot nu prea îmi pasa, puțină durere nu a omorât pe nimeni, și pe mine nici multă durere nu o să mă omoare. Într-unul din momentele când eram în aer văd un corb ce încerca să zboare cu o aripă ruptă și făcea o formă interesantă în aer și parcă îmi venise o idee, din păcate ideea mea a venit odată cu contactul cu un copac.

Sus In jos
Amy

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:19

Si bineinteles, copacul era la cativa pasi de baiatul nostru care a privit minunatul contact cu scoarta si inca il priveste. 
Ofteaza.
Se apropie de el cu pasi lenti, incrucisandu-si bratele la piept si luat un aer nepasator.
-Ti-am mai zis, poti sa te sinucizi mai rapid. Zice el privindu-l fix. Esti bine? Si se pune pe vine pentru a fi mai apropiat de nivelul lui.
Sus In jos
Jaden

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:25

-Când mi-ai mai spus? Tipule, e prima oară când ne întâlnim.
Mereu mă simt ciudat când sunt privit de sus de cineva, mai ales de cei ce nu mă cunosc. Poate că sunt un idiot, dar doar când e nevoie de cineva să destindă atmosfera.
-Modul meu de antrenament nu e treaba ta și cred că nici sinuciderea mea.
Spui odată sângele din gură în partea opusă băiatului ce credea că vreau să mă sinucid și apoi mă ridic verificând dacă nu cumva mi s-a rupt vreo haină. Nu mă obosesc să mă scutur pentru că știam că o să mai cad odată.

Sus In jos
Amy

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:37

Baiatul era sigur ca mai intalnise pe cineva care tot asa se lovise de un pom si ii placeau cascadoriile, dar ce mai conteaza?
-Nu ma intereseaza oricum. Zice el ridicand din umeri. 
Revine pe picioarele lui. Nu era ca si cum avea ceva cu el sau stilul lui de antrenament, fiindca oamenii obisnuiau sa-l numeasca "nebun" adeseori, sau "ciudat" imediat dupa ce incepeau incet-incet sa-l cunoasca mai mult, doar ca, nu era genul acela de persoana care sa fie prietenos cu cei din jururl lui, sau sa-si faca prieteni. Prefera sa fie singur si acest lucru nu putea sa-l schimbe.
Sus In jos
Jaden

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:43

Ridic piciorul drept în aer și roțile de pe rola de la acel picior încep să se învârte în sens opus, iar când păreau destul de puternice ca accelerație lovesc cu piciorul acela puternic în pământ încât să fiu aruncat înapoi de rotație, dar cum acela mai era singurul picior de sprijin prin ridicarea piciorului stânge de pe sol, sunt aruncat în aer la 2 metri și mă prind de craca copacului.
-Eu sunt Jeden din familia Hayate. Și crede-mă că prefer să fiu categorisit un nebun decât să îi privesc pe alții de sus.

Sus In jos
Amy

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   Mar Iul 15 2014, 15:49

El isi intoarce capul parand nepasator.
-Eu sun Alaude. Cloud Alaude. Nu am zis ca te consider un nebun si nu vorbii de parca te-as fi privit de sus. Spune el si incepe sa mearga spre munte, vrand sa se urce pe el, caci, daca tot fusese lovit de o capra printr-o lovitura de copita, macar sa faca ceva prin care sa fuga timpul mai repede, ca de exemplu o plimbare.. Pasarile dolofane zboara dupa el jucause in timp ce el casca odata larg.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Săritura pentagramă   

Sus In jos

Săritura pentagramă
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Munții-
Mergi direct la: