AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Top 3 Shichibukai favoriți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Akky

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 868
Localizare Localizare : Călărași

MesajSubiect: Top 3 Shichibukai favoriți   Mier Iul 02 2014, 00:53

Înțelegeți voi despre ce e vorba în titlu.

Eu am ales 3 Shichibukai cu greu chiar dacă au fost vreo 10 în total. Nu sunt puși în ordine.

Buggy, de la primele 200 de episoade mă așteptam ca el să fie clasat mai sus pe parcursul seriei, pentru că Oda a declarat că acesta este personajul său preferat, abiliatea sa îmi place cel mai mult la el, deșii nu l-am văzut luptând după time skip, dar îmi place la el și atitudinea pe care o are în situațiile ce îl avantajează precum aceea pe care a avut-o când Luffy ataca împreună cu el și cei din Impel Down, Marineford, în momentul în care a fost dezvăluit că Buggy a făcut parte din echipajul lui Roger. Deșii mulți de acolo erau mai puternici ca el aceștia l-au crezut uimitor și l-au urmat ca și pe un căpitan, el făcându-le jocul.

Doflamingo, încă nu am înțeles exact ce face puterea lui, dar este unul din lucrurile care îmi plac, în general sunt atras de personajele negative și misterioase, Doflamingo este unul de acest gen, cu siguranță este puternic, am văzut și în ultimele episoade și în lupta de la Marineford când la sfârșit l-a bătut ușor pe Moria. Dar cel mai mult la el îmi place stilul său, gândind totul din timp și făcând planuri cât mai lipsite de onoare și directe, sau așa pare că face lucrurile în ultimele episoade, deoarece înafară de acestea nu a fost prezentat prea mult.

Pentru primi doi mi-a fost mai ușor să aleg dar acum ar trebui să aleg între Law, Kuma, și Moria.
Nu sunt un fan al personajelor ”pozitive” dintre Shichibukai, deșii Law m-a atras.

Dar cred că îl voi alege pe Moria, chiar mi-a plăcut lupta lui cu Luffy, și îmi plăcea ticul său verbal, deșii l-am uitat acum. Sunt curios ce s-a întâmplat cu el deoarece refuz să cred că Doflamingo l-a eliminat, și sunt curios să aflu și cine i-a dat acel ordin lui Doflamingo pentru a-l ataca pe Moria.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/AkkyX

Top 3 Shichibukai favoriți
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Discuţii despre anime si manga :: Discuţii despre anime :: One Piece-
Mergi direct la: