AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Lectura in aer liber

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Red

Mesaje Mesaje : 553
Localizare Localizare : Sudu Romaniei

MesajSubiect: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 14:19

Soarele imi lumina printre frunzele marelui copac paginile cartii mele preferate. Psihologia lupei. Mi se pare destul de interesante cuvintele pe care le regasesc in aceasta carte. Totusi, eram absorbit de tehnicile de lupta. Deseori, mai gaseam si strategii foarte folositoare. Cartea asta a fost un cadou de la fratele lui inainte sa plece. Foarte confortant aici sub copacul cel mare, umbros. Sunt razmat de copac, capul fiind aplecat in carte. Purtam o pereche de ochelari cu rama galbena, care ma ajutau la citit. Cititul si statul, cel mai relaxant lucru. Tipetele copiilor nu ma mai deranjeau. deoarece eram absorbit de carte.

Ultima editare efectuata de catre Red in Mar Iun 24 2014, 22:11, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akemi Avith

Sex Sex : feminin
Vârstă Vârstă : 18
Mesaje Mesaje : 423

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:07

ma plimbam incet prin parc. soarele imi batea fix in cap si nu puteam face nimic decat sa injur printre dinti si sa ma uit dupa un petec de umbra unde sa-mi odihnesc picioarele.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:09

Din cand in cand imi mai pedepseam ochii, uitandu-ma la cei din jur, lasand cartea. Nimic interesant. Observ doar o fata certata oarecum cu soarele. Asta ma face sa ma reintorc linistit la carte.

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:13

imi venea sa ma trantesc acolo si sa ma intind la cat de obosita eram..am mers toata noaptea si toata ziua si picioarele imi cedau...dar soarele ma enerva atat de tare.ma mai uit o data in stanga, in dreapta dar fara speranta sa gasesc un loc in care as putea sa dorm 2 zile fara ca cineva sa ma trezeasca.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:17

Miscarea ei aleatorie ma deranja de la citit. Nu pitea sta locului? Fara sa imi iau ochii din carte, ii spun subtil si arogant:
-Ai degand sa te asezi?

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:23

o voce nu tocmai prietenoasa ma face sa ma intorc spre un baiat care citea nu stiu ce carte :
-ăăă...ăăă...e-eu....
da, nu eram buna la socializat.... 5 minute am stat nemiscata , timp in care ma uitam la el, scanandu-l din cap, pana in picioare, cat imi permitea pozitia in care eram, nescotand nici macar un sunet.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:26

Inchid cartea zgomotos si o pun deoparte. Ma uit la ea, analizand-o. Pun ochelarii pe carte si ma ridic. Destul de draguta. Dar totusi, dezorientata. Avea ochii destui de sclipiciosi. Parea pierduta si obosita.
-Nu stii sa vorbesti?

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:34

baiatul inchide cartea, aceasta facand un zgomot nu prea placut pentru mine, ceea ce ma face sa tresar putin. se uita la mine...simteam cum ma inroseam....
-ăăă...

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:37

Imi pun trei degete la cap in semn de incompetenta fetei. Cand ma uit mai bine, vad ca s-a inrosit. Awwww, e doar o fetita...cred ca are 15-16 ani. Ma aproprii de ea usor, strapungand-o cu ochii mei portocali.
-Mhm...

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:43

ma simteam atat de stupid, trebuia sa-mi revin..incerc sa caut ceva mai interesant de privit dar dau de ochii baiatului...erau atat de...sperbi...
-e-eu...t-t-trebuie sa plec...
"macar am reusit sa zic ceva" ...ma intorc si incerc sa fac un pas dar cad pe jos de parca nici sa merg nu mai stiu..ma dureau atat de tare picioarele ca nu mai puteam face nici macar un pas.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:46

Fata cade pe burta. Ma aplec in ciuci si ma uit superior la ea. Oare cat a calatorit de ade din picioare in asa hal. Se emotioneaza repede. Ma bucur macar ca stie sa voreasca. Imi era indiferent de ce face, dar parca o particica mica din mine incepuse deja sa o placa.
-Ai nevoie de ajutor?

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:49

stateam intinsa cu fata catre pamant si tot ce imi trecea prin cap era...."noapte buna".. indata atipeam daca vocea baiatului nu ma scotea din transa:
-ăa..nu..s-sunt bine..
zic cu juma' de gura din cauza ca ma lua somnul.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:52

Perfect. Acum ce fac? Deabi am grija de mine, acu tre sa o duc si pe asta mica la culcare. Cu intoiala o introc pe spate si ii pun mana sub cap si cealata mana pe spate. O ridic si o duc pe o banca. Imi iau cartea si ma pun pe respectiva banca. Cu ochelarii pe nas, incep sa citesc in timp ce fata dormea.

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:55

deschid incet ochii si vad ca nu mai eram pe jos....dupa ce imi dau seama ca sunt pe o banca ma ridic brusc... imi duc un deget la gura si zic incet, uitandu-ma in jur:
-unde naiba sunt?

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:56

Nu imi iau ochii de la carte. E prea importanta cartea ca sa o fac. E amnezica sau ce? Prostia ei este intr-un fel draguta.
-Acolo unde ai fost ultima data.

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 21:59

mda.. chioara sunt, nici nu am vazut ca baiatul ala statea langa mine.. ma calca pe nervi..fara sa zic nimic ma ridic de pe banca si imi fac drum catre..nici eu nu stiam sigur dar trebuia sa gasesc un loc unde sa dorm in noaptea asta..doar nu dorm afara...

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:01

Zambesc smechereste in timp ce ma uitam la carte. Dezinteresant dar cu o urma de interes ii spun:
-Deja pleci? Banuiesc ca nu ai unde sa dormi...

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:05

ma opresc auzind vocea baiatului...."ce e el, cititor de minti?" ..poate ca nu aveam unde sa dorm...da sigur ca nu i-as fi' spus...
-nu te intereseaza.
spun incet, dupa, continuand sa mers.

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:07

Vad ca nu se lasa usor. Inchid cartea, uitandu-ma la ea, fixandu-i spatele din priviri. Nu arata deloc rau. Cu o voce dezamagita dar totusi serioasa ii replic:
-Pacat. Incepusei sa imi placi cat de cat.

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:09

nu ii raspund continuand sa merg ..nu stiu unde..presupun ca o sa caut un loc dragut unde sa dorm in noaptea asta...sau o sa-mi continui calatoria..daca nu mi-as fi' pierdut partenerul prin oras ...
Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:14

Eah...asta e. Si asa isi schimba personalitatea prea repede. Nici macar nu mi-a multumuit. Daca era alticineava, o viola. Eu, ca un domn am pus-o linistit pe banca, si cu ce ma aleg? Cu fumuri din partea unei pustoaice. Ma ridic revoltat de pe banca, indreptandu-ma peste tot dar nicaieri. Cred ca o voi lua in directia in care a luat-o ea, pentru ca acolo e centru si am chef de o bautura.

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:19

ma uit in stanga..ma uit in dreapta...ma uit in fata...din nou la dreapta si tot asa....ma abtineam sa nu injur ceva frumos..."unde naiba sunt?" cum am luat-o ca nimic nu vedeam...oameni nu, animale nu...case nu....nici pe Raja nu-l am cu mine ca sa ma ghideze in directia potrivina..o zi asa de frumoasa nu am mai avut de mult timp....trag aer in piep si fac ce stiu mai bine..:
-hellllllllllllloooooooooooooooooooooooo!!!!!
tip o data...tip a doua oara...deja nu mai puteam...eram pierduta..mai ca imi venea sa plang daca nu ma apuca rasul...cat de bleg sa fi' sa te ratacesti la 17 ani intr-un amarat de satuc???

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:21

Nu obisnuiesc sa beau alcol. Dar, fac o exceptie si beau o sticla, doua. Ciudat este ca nu m-a apucat betia. Ar fi dragut sa ma prefac. Ies din bar cam "turmentat" prefacandu-ma asa, si aud niste strigate.
-Hellllooooooooo si tie Doamne...!

Sus In jos
Akemi Avith

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:24

imi ridic capul mai sus putin , de parca as putea sa vad ceva...in stanga, in dreapta, sus....puteam sa jur ca am auzit ceva....imi incerc norocul:
-e cinevaaa????
spun cu usoara retinere....singura, departe de civilizatie, "oare ce puteai pati'?"

Sus In jos
Red

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    Dum Iun 22 2014, 22:25

Mergeam leganat spre vocea misterioasa. Trebuie sa mentionez din nou ca ma prefac beat.'
-I-a vezi, e cineva?!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lectura in aer liber    

Sus In jos

Lectura in aer liber
Sus 
Pagina 1 din 25Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Parcul-
Mergi direct la: