AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Spirit Jail

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Spirit Jail   Vin Iun 20 2014, 19:05

Mereu când vreau  să învăț una din tehnicile mele de Necromancer merg în cimitir și ori încep să îl caut pe Death, ori încep ca tembelul să strig după fantome. De data asta însă aveam cartea de spirite de la bibliotecă și în ea găsisem ceva foarte interesant. Tehnica se numea "Spirit Jail" și consta în apariția unor mâini fantomatice din pământ ce îmi fac inamicul să nu se mai miște din acel loc. Paznicul de morminte al acestui cimitir mă vede și se îndreaptă amenințător către mine cu lopata în spate.
-Ce faci puștiule aici la miezul nopții?
-Simplu, învăț cum să te imobilizez.
Pe fruntea mea apare un simbol și încep să văd din perspectiva unei fantome, lucrurile poate nu erau atât de diferite dar arăta foarte bine lumea așa. Punându-mi palma pe pământ încep să simt energiile vitale din jurul meu într-un cerc de rază 10 metri. Cum paznicul era bătrân nu se apropie prea repede de mine așa că am timp de câteva secunde să adun energia spiritelor celor morți din această zona și să mă folosesc de ei. În total foloseam 4 spirite, deci 8 mâini. Mâinile fantomă ies din pământ, prima pereche de mâini prinde de călcâie iar în următoarele 2 secunde se fixează toate celelalte și îl blochez în locul unde era.
-Ce naiba ești tu?
Aruncă cu lopata după mine iar eu mă feresc de ea lăsându-l acolo prins de mâini.
-Stai calm, în curând vor dispărea.
Aveam dreptate, deși a fost cam devreme pentru mine. A durat doar câteva secunde, aveam nevoie de mai mult așa că după ce fuge păzitorul de morminte, uimit puțin de abilitatea mea de Necromancer, încep cu Emerald să antrenez abilitatea toată noaptea. De dimineață după ce tehnica mea a fost un succes am rămas adormit rezemat de o cruce cu coasa în spate.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Spirit Jail
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: