AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

New Generation

In jos 
AutorMesaj
Red

Mesaje Mesaje : 553
Localizare Localizare : Sudu Romaniei

MesajSubiect: New Generation   Mier Iun 18 2014, 10:01

New Generation

Multe s-au intamplat dupa incheierea ultimului mare razboi ninja. Dupa moarte celui de al sase-lea Hokage, o noua era avea sa apara in Konoha. Era lui Mix. Al sase-lea Hokage. Insa, povestea nu incepe in Konoha, nu, nu. Povestea incepe cand un simplu copil din Kumogakure ramane orfan la opt ani. Singur pe lume, acesta a incercat sa supravietuiasca. Pe fiecare noapte, isi vizita vechea casa. Pana intr-o noapte, Akai gaseste o treapta sub-terana. Acolo, avea sa afle ca, familia lui, era un clan raspandit prin toata lumea. Clanul fiind raspandit, combinandu-se cu alte clanuri, unica abilitate a clanului, o abilitate puternica, avea sa prospere. Din acea zi, Akai s-a decis sa devina un ninja, cel mai bun ninja. Timp de sase ani a fost antrenat de un batran ninja, invatand cateva tehnici dar si lupta corp la corp. Insa, intr-o zi, batranul murise, nu inainte sa ii dea lui Akai un medalion care semnifica iubirea batranului fata de baiat. Ciudat este faptul ca, Akai nu a plans. A zambit, o singura lacrima cazandu-i pe obrazul fin. Akai, hotarat sa isi continue calea, ramane in oras, primind un apartament de la Raikage.

Capitolul I

O alta zi se scurse prea repede pentru a invata ceva. Vara, anotimpul caldurii. Seara, insa, vantul mai castiga teren. La ora asta ar trebuii sa fiu acasa, insa sunt pe terenul de antrenament, exersandu-mi taijutsul, vantul batand lin, dandu-i ragaz de a se deranja parului meu negru. O voce ragusita de barbat imi disturba procesul meu de antrenament. Erau doar infractorii satului. Ma opers din antrenament o clipa, doar pentru a ma intoarce la tipi, intrebandu-i politicos ce doresc. Acestia incep sa rada, astfel, unul dintre ei scoate ceva ce pare a fi un cutit. Tipul alearga spre mine, incercand sa imi provoace daune spre abdomen. Dar, in ultima clipa, eu ii dau cu palma peste brat, abadandu-si atacul de la tinta, criminalul intorcandu-se 180 de grade, ii dau cu piciorul in fund, facandu-l sa cada, luandu-i cutitul.

-Nu vreau sa va fac probleme.

Al doilea, evident iritat de aroganta mea, alearfa si acesta aleatoriu spre mine, astfel, apuc sa ii dau un pumn in burta, aplecandu-se de durere, il rind de spate, invartindu-ma de cateva ori cu el, il arunc in celalat. Imi pun mainile in buzunar si le multumesc ca m-au ajutat cu antrenamentul. Incep sa merg cu capul in guler. O voce ma face sa ma opresc. Ma intorc si...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Stark-senpai

Mesaje Mesaje : 92

MesajSubiect: Re: New Generation   Vin Iun 20 2014, 01:53

Să vedem de ce ești în stare în continuare. La prima vedere pare totul ok. Mă disperă universul Naruto, dar să îți da o șansă, poate o să ai niște idei bune. Ți se strecoară greșeli pe ici-colo, dar nimic foarte rău. Mai lucrează la acțiune și învață să dezvolți.

Continuă, aștept ceva nou.
Sus In jos
Red

Mesaje Mesaje : 553
Localizare Localizare : Sudu Romaniei

MesajSubiect: Re: New Generation   Vin Iun 20 2014, 10:47

Capitolul II

Nu inteleg de ce m-au trimis tocmai pe mine ca sa iau un pergament de la ingamfatul de Raikage. Stiu, am fost cu el o data, dar am descoperit ca era doar un ingamfat. Tocmai am ajuns in oras, dandu-mi parul roscat lung de pe fata. Doar simpla idee de al vedea pe maretul si incredibilul Raikage ma face sa vars. Dar, ca o doamna ce sunt, nu am degand sa vomit in oras. Cu mersul meu lasciv, intru in orasul aglumerat. Este aglumerat chiar daca este aproape miezul noptii. Incep sa merg putin derutata dar totusi putin lasciv prin oras. Incerc sa imi acopar chipul dezorientat. Nu stiam unde merg sau unde sunt. Stiam doar un singur lucru: nu vreau sa il vad pe tipul ala. Din gand in gand, ma iau dupa instinct, trezindu-ma ca ajung intr-un parc, unde un pusti batea niste tipi. Frumoase miscari pentru un copil. Raman ascunsa sa vad cum decurg lucrurile. Intr-un sfarsit, plictisita sa ma uit la unghiile mele fabuloase, observ cum totul se terminase. Tipul are talent. Acesta incepe sa plece, astfel, il urmaresc. Saturata de atata urmarire, imi pun o mana in sold, suav, spunandu-i:

-Ai ceva talent, pustiule.Acesta se opreste brusc, intorcandu-se usor. Ii pot observa astfel fata aroganta. Ma enerveaza astfel de oameni. Trebuie sa ii scot increderea din el. Ma aproprii usor de el, acesta, cu o voce enervant de superioara, ma intreaba sfidator:

-De cand ma urmaresti? Nu ii raspund. Ajung la el si il iau usor de urechi, cand observ ca este aproape la fel de inalt ca mine. Am doua zeci de ani, cum sa fiu asa de scunda. Trec peste acest impas, spunandu-i matern:

-Ar trebuii sa ai mai multa grija. Vizibil enervat, pustiul isi scoate repede o mana din buzunar, dand sa ma atace. Dar nici eu nu m-am nascut de ieri. Ii prin mana si i-o pun la spate, devenind foarte serioasa, ceva nou pentru atitudinea mea copilareasca.

-Eu nu sunt ei. Daca nu esti cuminte, iti rup mana. I-am scos fumurile de baiat rau din cap. Imi dau seama pentru ca incepe sa se zbata ca pestele pe uscat. Ii dau drumul. Imi vine deodata o idee. Tipul tre sa stie unde se afla biroul Raikagelui, nu?

-Uite, eu m-am pierdut si trebuie neaparat sa ajung la Raikage, ma poti ajuta? Dupa multe rugaminti, baiatul accepta, dand ochii peste cap si pufaind. Ma iau dupa el. Nu scotea nici un sunet. E destul de tacut tipul asta. Stai...tacut, arogant, parca ar fi o alta varianta a lui Sasuke. Sasuke si Naruto, cei doi eroi ai lumii care au murit de mult. Spar gheata, prezentindu-ma elegant, numele meu fiind Elizabeth Carter. Sec, imi raspunde:

-Akai. Nu inteleg ce-i cu tipul asta. Intr-un sfarsit ajungem. Imi dau seama ca am ajuns datorita faptului ca acesta s-a oprit. Intru, urc scarile si bat la usa. Stau cateva secunde. Plictisita de asteptat, intru. Marele Raikage se giugiulea cu asistenta sa. Cum vad acesta scena oribila, imi dau una peste frunte, dregandu-mi vocea. Acesta ma observa, facandu-i semn asistentei sa plece. Ajung in fata biroului lui si ii spun sec, foarte sec.

-Am venit dupa pergament. Eu vin dupa pergament iar acesta incearca sa se dea la mine. Tipiic. Ma uit naucitor la el. Acesta se opreste din avansuri, dandu-mi pergamentul. Urasc sa ii vad moaca pervers. Nu inteleg cum a ajuns el Raikage.

-Elizabeth...de ce nu mai stai cateva zile? Drumul a fost lung si sunt sigur ca ai avut multe obstacole.

-Inca mai folosesti globul ala de vizoalizare? Bine, stau. Acestea fiind spuse, ies rapind din incapere. Cobor scarile si deschid usa care ducea afara. Surprinzator, il vad pe Akai cum statea in acelasi loc.

-Vreau sa ma antrenezi!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New Generation   

Sus In jos

New Generation
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Zona fanilor :: Colțul artei :: Fan Fiction-
Mergi direct la: