AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Necro Ability-Anima

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 20
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Necro Ability-Anima   Mar Iun 03 2014, 15:52

Mă întorc în cimitir pentru mai multe detalii referitorii la abilitățile mele noi, aparent nu știu cât de mult mă poate ajuta o simplă apariție a unei fantome. Ajung în locul unde m-am întâlnit cu moartea prima oară și scot coasa.
-Death, pe unde ești? Am venit să vorbim civilizat.
-Ce vrei?
Apare direct în fața mea din negura nopții cu speranța că mă poate speria.
-Am nevoie de ajutor cu puterile de Necroman.
-Bine, te voi învăța. M-ai bătut și mi-ai luat coasa, nu am prea multe metode de a mă opune. Fi atent, există o abilitate pentru începători numită anima. Ai nevoie de un spirit în care să ai încredere ce să intre într-un obiect și să îl manevreze.
-Un fel de posedare de obiecte și animare a acestora zici? Interesant. Emerald, am o treabă pentru tine.
Apare fantoma și se pare că moartea își făcuse dispariția.
-Ok, am nevoie de tine să intri în sabie.
-Anima?
-Cam așa.
Fantoma se transformă într-o sferă și îi țin spiritul în mâna stângă în timp ce în dreapta aveam sabia. În momentul când iau sabia cu ambele mâini spiritul trebuia să intre în sabie dar se pare că revine la dimensiunile normale și mă face și pe mine să cad.
-Auuu, sabia aia e strâmtă. E lipsită de spațiu. Mai mult loc era în lampă.
-Taci și hai să mai încercăm.
Aproape trecuse noaptea și noi nu făcusem progrese prea mari. Dar când totul era împotriva noastră și urma prima rază de soare, lama sabiei mele a strălucit,
-Hai, ultima oară. Am o idee.
Emerald devine iar sferă spirituală în mâna mea stângă și încep să spun câteva cuvinte ca o incantație.
-Timpul fantomelor a sosit, în momentul asta schimbăm istoria, durere, înfrângere, slăbiciune, neșansă. Anima, dă-mi putere!
Apuc sabia cu mâna stângă la baza lamei, bineînțeles făcându-mi tăietură pe palmă, dar a funcționat și spiritul lui Emerald era în sabie, mai precis în lamă. Las sabia în aer, nu o mai atingeam dar ea plutea, lama era verde și radia puțin.
-Asta e. Anima, posesia armelor.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Necro Ability-Anima
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: