AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Necro Ability+Haunted

In jos 
AutorMesaj
Jaden

Sex Sex : masculin
Vârstă Vârstă : 21
Mesaje Mesaje : 2289
Localizare Localizare : RandomLand

Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Necro Ability+Haunted   Mier Mai 28 2014, 21:51

O noapte în cimitir avea să aducă cea mai neașteptată întâlnire din viața mea, sau mai bine spus din viitoarea neviață a setului meu. În noaptea asta plimbându-mă prin cimitir în drumul meu spre casă s-a întâmplat ceva neobișnuit pentru mine. Aud țipete, multe țipete și văd un bărbat ce pur și simplu urla de durere, fără nici măcar o rană. Dintr-o dată devine stană de piatră.
-Ok, ce dracu' a fost asta?
-Tu urmezi Jaden Seju.
-Cine ești? Unde ești?
Mă uit speriat în toate părțile și dintr-o dată simt o tăietură adâncă pe spate.
-Auuu!!!AaaaAaaa!
Strig de durere. Dar nu era una normală. Era o durere rece, fără speranță și căzând pe spate văd moartea plutind deasupra mea, totul era în zadar, corpul îmi era paralizat și început cu încetul simțeam răcoarea lumii de dincolo și cum spiritul dă să plece din corp.
-Un ultim cuvânt înainte ca setul tău să își găsească sfârșitul?
Spiritul îmi iese din corp dar încă era prins cu foarte multe lanțuri de trup, cred că asta era metoda lui de a sfâșia spirite. Îmi simt mâna spirituală că se poate mișca, ușor dar o puteam mișca chiar prin atât de multe lanțuri. În momentul în care coasa ar fi tăiat spiritul meu și cele doua bucăți ar fi întrat în lanternă. Provoc cu un ultim efort o crăpătură în lanterna lui din care mai multe spirite ies printr-o explozie și sufletul meu intră înapoi în trup vindecând rana. Scot sabia din teacă și cu un Dark Slash și tot ciudatul dispare, mai puțin două lucruri, o fantomă de fetiță de 12 ani și coasa morții.
-Jaden, de acum cred că poți folosii abilități de invocare a celor morți cu coasa asta.
-Tu cine ești?
-Primul spirit ce a ieșit din lanterna morții, mă chemă Emerald.
-Și dacă îți pot invoca spiritul în luptă... ce ști să faci?
-Să sperii inamicul, sau măcar să îl distrag.
-Good for me. Hai, intră în coasă. Apropo, cred că de acum în abilitate te vei numii Haunted.
Scot coasa din pământ și mă uit bine la ea după care o pun în spate.
-Am abilități necro acum nu? Nice.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Necro Ability+Haunted
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: