AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)

In jos 
AutorMesaj
Mortum

Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 1898
Rang RPG Rang RPG : F Class

MesajSubiect: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:08

Seara s-a lăsat peste oraș. Stăteam într-un tomberon... că doar nu aveam o casă. 
-...și din câte văd, nici stimă de sine.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Loveless

Mesaje Mesaje : 467

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:16

Cerul era senin, soarele stralucea, copiii il ocoleau pe Cain pentru ca emana o aura intunecata, fiind o piesa pierduta in acel peisaj. Lumina soarelui il obosea. Trece cu un mers aplecat pe langa aleea unde se afla tomberonul respectiv. In acelasi timp, o pisica neagra ii taie calea.
"...Asta inseamna ghinion? Superstitii ilogice si primitive."
Cain se opreste si se lasa pe genunchi, incercand sa se apropie de pisica. Poate oamenii il evitau, dar animalele l-au iubit intotdeauna. Pisica se apropie de el si treptat se lasa mangaiata...pana cand niste copii galagiosi trec pe langa Cain si o sperie, aceasta sarind in tomberon.
"Va urasc pe toti."
Cain pleaca mai departe.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:19

-Mâță proastă !
Mă ridic încet. Un tip. O avea oare ceva bani ? Posibil, imposibil. Prefer să risc. Și tot atunci latura mea de psihopat s-a activat.
-... lupta pentru supraviețuire în lumea asta crudă... începe acum...
Ies din tomberon și încep să-l urmăresc pe tip.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:22

Cain, aerian ca intotdeauna, isi continua drumul spre nicaieri, fara niciun scop, facandu-l pe trecatori sa ii evite norul de intuneric. Ajunge intr-un parc si, extenuate de lumina soarelui, se intinde sub umbra unui cires inflorit. Cateva clipe lungi priveste cerul, apoi inchide ochii si ramane nemiscat..

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:25

Cerul s-a întunecat de tot. Nimeni nu mai era în parc înafară de mine și de victima mea. Mă opresc în fața băncii și încep să-l analizez. Vestimentație: om de rând. Comportament: om căzut în întuneric. Ucidere: mediu. Îl privesc cu dispreț. Tot aștept un moment oportun pentru atac.

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:27

Trecusera 30 de minute si Cain ramanse in acelasi loc, nemiscat, probabil adormind. In acest timp, petalele de cires ii acoperise aproape tot corpul. Oamenii se uitau ciudat la el.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:34

Îl prind de haină și îl trag pe jos spre un loc mai retras. Nu vroiam ca lumea să știe cine este ”criminalul”

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:43

Cain nu reactioneaza, desi era treaz. Asteapta sa vada ce se intampla. Ajunge in acel loc retras si actioneaza. Cum era traas pe jos, vectorii il prind pe Ignotus de spate, il trantesc si il imobilizeaza. Rolurile se schimba, acum Cain se afla deasupra lui, privindu-l cu superioritate de sus pentru un moment.
-O miscare si isi voi scoate organele, spune aceste pe un ton serios, dezgustat aproape.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:45

Zâmbesc. Îmi apropii fa de a lui... destul de aproapte.
-Lupta pentru supraviețuire... abea început
L-am electrocutat pe Cain. Cât să-l paralizez pentru câteva minute, nu ca să-l omor

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:48

OOC: Era imobilizat din moment ce era in raza de actiune a lui Cain, deci nu ar putea fi posibil...? Whatever.
BIC: Cain era paralizat. Dar nu si vectorii, care nu depindeau de corpul lui, doar de perceptia lui, iar Cain ii constientizase deja prezenta. Totusi, cum nu ii pasa daca exista sau nu, ii joaca jocul.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 21:54

Gând: ”Magie”
Încep să râd. Oricând mă puteam elibera dând un șoc puternic spre acel tip... dar am ales să nu. Mă jucam cu mintea lui.
-Știi... vă urăsc pe voi, oamenii... îi priviți pe cei ca mine de sus, ca și cum ne-ați fi superiori... dar într-o zi va veni timpul pentru regrete...

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 22:06

Cain se ridica, putin ametit. Reuseste totusi sa isi mentina balansul si isi reia pozitia aplecata, indiferenta.
-Despre cine vorbesti...? intreaba acesta, suvitele negre acoperindu-i privirea. Ii urasc la fel de mult ca tine, termina schitand un zambet de psihopat, schimbat radical.
Spoiler:

Vectorii incep sa se miste in toate partile, parca scapand de sub control. Se putea citi dezgustul in continuare in privirea lui Cain, dar nu era dezgust pentru persoana din fata lui, era adresata a ceva total necunoscut.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 22:10

Reușesc să mă ridic. Mă apropii de Cain și îmi duc mâna metalică pe lângă gâtul lui. Cealaltă mână în buzunarul lui
Gând: Țigări... atât... nu-mi e de folos
Fără să zic nimic, m-am întors cu spatele la el și am dat să plec

Sus In jos
Loveless

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 22:15

Vectorii se calmeaza treptat, Cain "castiga" acea lupta...cu propria persoana. Se tine pentru un moment de perete, pentru a-si reveni. Apoi observa ca acea persoana vrea sa plece. Dar nu acum, acum cand I-a captat atentia lui Cain. Acesta, in cativa pasi largi, il ajunge si il prinde de guler, de la spate.
-...Vrei sa mergem sa mancam undeva? spune pe un ton destul de indiferent.

Spoiler:

Sus In jos
Mortum

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   Mier Mai 28 2014, 22:17

-N-ai nici un ban. Nu-mi ești de folos.
Dintr-o dată mi-am pus mâna pe cap. O durere insuportbilă... se pare că latura mea negativă s-a dezactivat. Mă întorc spre Cain. Mă dau speriat mai în spate. Se pare că am uitat tot ce s-a întâmplat mi devreme.
-Nu mă... răni ! exclam eu speriat

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)   

Sus In jos

Noapte nu tocmai de vis (Interzis Forkey)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Color :: Coș de gunoi :: Coș de gunoi :: Arhivă RPG :: Parcul-
Mergi direct la: